Streptocarpella

cornelia

Fondator
Membru staff
Acum vreo 2 ani cred am primit un lastar de la Tina. S-a prins si s-a facut mare. Asta vara la 45 de grade n-am mai stiut cum sa-l ud si l-am omorat. Mi-e rusine si am zis ca nu mai incerc. Pana ieri cand tot Tina mi-a mai dat alti lastari. Asa ca o sa fac un experiment, numai ca ... N-am loc. Tot balconul e plin cu experimente. :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl:
Logic,normal,etc.....ca nu vei inceta cu experimentele.Nu ai mai fi tu :D
 
A

Anonymous

Guest
Suprapui "experimentele". Faci piramida de paharele.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sunt uimita: un lastar pus la inradacinat are boboc. :eek: Nici macar nu stiu daca s-a prins. :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Draga Nicoleta, chiar mi-e rusine. Nu le fac nimic. :oops: Uneori sunt atat de obosita incat zic "Lasa, le ud maine..." Si "maine" le ud in mare viteza si am taiat-o la serviciu. Cand ma intorc e deja intuneric si eu sunt luata cu alte treburi. Dar unora le place asa ... Plantelor adica. :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Felicitari...merita cel mai frumos ghiveci :D
A mea..la geam...i s-au patat frunzele ..de parca au inghetat..nu toate, doar cele care au atins geamul. Care sa fie explicatia?
 

liza

Member
La fel a patit si plantuta mea,are frunzele maronii.sa fie din cauza ca sotul meu a aerisit intr-o zi mai friguroasa?a trebuit sa-i retez din ramurele pentru ca se lasasera.ma ajuta cineva ,va rog?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc Simina, nu chiar toate. Se mai pregatesc: un hibi surpriza, la prima inflorire, un clerodendron, leandrul alb, un graptopetalum, cateva violete, o kohleria, hibi sibling, gardenia si jasminul. :)
 
D

dyayzh

Guest
A mea a fost tunsa drastic..mie imi era mila sa-i aplic acest tratament radical. Acum astept floricele :wink:
 
Sus