"tepari" care stiu sa-si faca reclama mincinoasa...

Liliana

New Member
si eu mi-am luat teapa cu Gradinamax ! Serviciile lor sunt execrabile la preturile cele mai mari . In afara de reclama on line , realitatea "colaborarii" cu ei este inimaginabila. Cred ca deviza firmei este "zi ca ei si fa ca tine!" Incepand de la minciunile cu termenele de livrare ( de 4 ori mi s-a spus saptamana viitoare la fiecare saptaman cand sunam...) apoi surpriza coletului cu plante imposibil de identificat , fara eticheta, ambalate prost si deteriorate , lipsa din comanda un produs si pus in loc altceva, factura gresita si zeci de telefoane cu raspunsuri evazive fara a rezolva nimic. Firma sub numele Gradinamax functioneaza din 2016 dar a mai fost inainte sub numele de Eurogradina...care prin inginerii financiare si cu multe datorii a fost lichidata si tot cu un angajat. Clar ca nu vorbim de o firma si o afacere serioasa ci de o inselatorie. Din pacate nu am cercetat atent de la cine cumpar cand am ales sa comand la el ( Oros Lucian- patronul) si am mers pe buna credinta.
 

magda22

New Member
Si eu vreau sa-i atentionez pe cei care vor sa cumpere de la Gradinamax! Desi pare o firma profesionala, imaginea sitului iti ia ochii, doar pare! daca citeam inainte pareri despre ei poate ca acum nu mai luam teapa.

Chiar si reducerile acelea bomba nu sunt decat praf in ochi!

Am comandat de la pe situl lor in luna mai, doua soiuri diferite de clematite: Cardinal Rouge si Niobe care s-au dovedit a fi, surpriza, ambele soiul Piilus, alba cu dunga roz. Nu stiu ce sa zic despre restul plantelor comandate dar acum ma indoiesc de seriozitate si ma astept la orice. Hortensiile sunt tare firave, au frunzele cat unghia, soiul macrophilla.
Plantele erau etichetate corespunzator celor comandate dar in realitate mi au dat ce au vrut ei!

Sa scoti planta din pamant si sa le-o trimiti dupa ce constati ca nu a inflorit cum scria in catalogul lor, mi se pare o gluma buna!
 
Sus