Trandafiri Aleynad

aleynad

Active Member
Moderator
un frumusel dezvoltat din butasi primit in toamna de la cineva de pe forum, dar spre rusinea mea nu mai stiu de la cine :oops: :oops:
cumva Mariucamariuca?
Oricum multumesc inca o data pentru el - e superb!!!!
 

aleynad

Active Member
Moderator
la inceput de toamna cativa din trandafirii mei se incapataneaza sa infloreasca din nou, in ciuda secetei de peste o luna

Double Delight


Sisi


Sympathie
 

aleynad

Active Member
Moderator
Vai, ce de praf pe topicul meu...de cand nu am mai postat nimic :)

Asadar prospaturi :D

* cataratori
- Virgo si Sympathie


- Virgo


- Golden Shower


- necunoscut prins din butas


- necunoscut

- cumparat ca rose sachsengruß :)


- Swan Lake ( mersi mult Anastasia, ii merge de minune )


* acoperitori
- Schneewittchen


-necunoscut


* TH
- Peace


- Remmy Martin


- Osiria

- Vivaldi


- necunoscut ( banuiesc a fi Caramel antique)


* minirosa


 

claude

Well-Known Member
Moderator
De ce de la mine? Eu stiu ca la un moment dat ti-am trimis un butas inradacinat de Caramel, asta e cumva progenitura mea? Daca e pe radacina proprie sune-ne te rog cum s-a dezvoltat, ca nu toti trandafirii de acest tip se dezvolta bine pe cont propriu, fara vigoarea portaltoiului
 

aleynad

Active Member
Moderator
Nu, nu e de la tine, dar stiam ca tu ai trandafirul acesta! :D

eu l-am cumparat in ghiveci acum 2 ani de la Pitesti, initial am crezut ca e ceva gen minirosa cu flori mai mari, abia anul trecut a inceput sa creasca si anul acesta m-am pomenit cu ditamai florile ca de teahybrid ( a facut doar 4 :)

uite-l acum 2 ani, la scurt timp dupa ce l-am cumparat ( poza e facuta pe inserat cred )
 

Teodora

Member
Buna dimineata!
Am si eu o intrebare, in caz ca mai e cineva pe aici...am niste minirose la ghiveci, pe care le-am tinut invelite pe o terasa a casei mele. Acum sunt uscate si ma intrebam cum le curat sa le revitalizez. Tai tot ce e uscat? Adica pana jos...si de cand incep sa le pun apa iar in ghiveci? Multumesc anticipat.
 
Sus