Unde tineti hibiscusii iarna ?

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumim, Gabiuta, asa am si facut! Etapa cu atonik am sarit-o pentru ca nu am asa ceva...
In rest, la mine hibi infloresc de zor si iarna, pentru ca avand lumina si caldura, cum spui si tu, pentru ei e perfect.

Oricum, sunt tare surprinsa ca nu i-ai lasat tu la calit cum faci de obicei :rofl: :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Gabiuta...solutie "subtire" zici ?? Eu m-am luptat toata vara cu nenorocitele de musculite si acum , cind sa-i bag in casa aveau milioane de oua pe dosul frunzelor :cry: ...
Pot sa spun ca mi-am luat doua zile libere si am spalat frunza cu frunza cu solutie de apa , alcool si detergent, pina am curatat tot...sper :rofl: La in moment dat am vrut sa-i curat de tot de frunze, ca ma cocosasem de tot cit am facut operatiunea asta :cry: ..
In sfirsit...acum stau toti la caldura si lumina...si cred ca respira si ei usurati... :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Doino am zis subtire pentru cine NUa avut daunatori....restul ...ca mine,ca tine si ca altii poate :cry: stropiti din belsug.Eu i-am imbaiat in solutie de Confidor .Sa vad mai departe.
Rabdare asa ca tine ..........nehhhhhhhhh.Preferam sa ii chelesc :mrgreen:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Doina pe aia de la tine 3 , in 2 sapt am scapat de balauri , stii reteta mea , spirt si apa cu sapun :oops:
 
Sus