venus flytrap (Dionaea muscipula)

RaduR

New Member
Capcana lui venus (Dionaea muscipula) este o planta carnivora ce se hraneste cu insecte, la origine traieste in zone umede cu deficit de substante nutritive, asa ca s-a adaptat obținându-si hrana pe alta cale. Semințele se planteaza in muschi de turba si se uda doar cu apa distilata sau apa de ploaie. Planta nu rezista la udari cu apa ce contine calcar sau la fertilizare. Plicul contine 10 seminte si costa 20 lei.
 
Ultima editare:

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Te rog sa postezi si pretul atunci cand pui anunturi de vanzare. Ideal si poza. :)
 

RaduR

New Member
Imi cer scuze dar nu stiu sa pun poze, de pe telefonul meu sigur nu pot, asa ca incerc maine de pe pc, dupa ce ma informez din instructiuni... Multumesc pt sfat!
 

Gariel

New Member
Salut RaduR mar interesa si pe mine cum putem lua legatura pentru aceasta planta asi vrea si eu niste poze .
 

RaduR

New Member
Salut Gabriel ! In momentul asta nu mai am seminte, undeva intr-o saptamana voi avea altele, de mai multe varietati. Daca vrei iti pot trimite poze cu plantele tinere, sa vezi cum arata la 50 de zile dupa germinare. Iti pot zice ce soiuri am si iti trimit fix ce-ti doresti. Nu stiu daca este oke sa-ti dau numarul meu pe forum...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Adresele de mail, adresele postale, nr de telefon si orice alte informatii private se trimit doar in mesaje private. Forumul are mesagerie privata si va recomand sa o folositi.
 

Adrian89

New Member
Capcana lui venus (Dionaea muscipula) este o planta carnivora ce se hraneste cu insecte, la origine traieste in zone umede cu deficit de substante nutritive, asa ca s-a adaptat obținându-si hrana pe alta cale. Semințele se planteaza in muschi de turba si se uda doar cu apa distilata sau apa de ploaie. Planta nu rezista la udari cu apa ce contine calcar sau la fertilizare. Plicul contine 10 seminte si costa 20 lei.
Ce plante carnivore mai ai? Sunt un crescător de plante carnivore
 
Sus