Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Vesti din gradinuta cu violete:

Amur a iesit sport, dupa ce bobocul era colorat frumos si corespunzator pe exterior


Golden autumn s-a pus pe treaba


Luminescence e harnicuta foc


Okie Easter Bunny la primele floricele


Okie Easter Bunny si Emergency


Una de serie, dar tare frumusica


Si cum stau ele pe pervaz:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Magic Night - a mai avut ceva floricele dar au fost cam chinuite; am separat-o de sora ei ca era ingramadeala mare in ghiveci.
Continua sa infloreasca Okie Easter Bunny - o sa se faca o frumusete



Ozio, tura 2 - floricica a iesit fantasy dar un pic mai stearsa la culoare; cred ca unde o bate un pic soarele; si in poza 2 planta asa cum e ea


Ruffled Skies a mai avut flori si anul trecut dar n-am apucat sa le pozez. Anul asta dupa prima floare, madam femeia de serviciu de la munca s-a grabit sa rupa frunza si a rupt si floarea (atunci m-a vazut ea pe mine prima data furioasa rau :mrgreen:). Si toata inflorirea a fost data peste cap - se formau bobocii si ramaneau asa.. colorati si dantelati dar fara sa se deschida vreun pic.
Silver Smoke ... e chiar smoke. :rofl:
 

adite

Active Member
Mi-au inflorit si mie cateva,dar numai dupa ce le-am pus pe marginea unei ferestre : Rob's Heat Wave, Buckeye Colossal si Yan Metelica (cu flori mari si fantasy fin).
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nicolle mai stii ce violete am eu de la tine? Ca e posibil ca Toxic spill sa fie dintre ele. Am un mic dubiu in privinta varietatii, poti sa ma ajuti? Imi place foarte mult cum a iesit, dar parca Toxic ar trebui sa aiba si niste dungi cu albastru. Nu?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus