Violete inflorite II

akhalteke

Member
Multumesc! :hug:
He, he, multi microbi sunt pe aici, dar nu am spatiu ca i-as adaposti pe toti. :rofl:
Si am descoperit ca ma inteleg bine cu gesneriaceae-le, asa ca o sa mai leg prietenii cu ele, numai sa ma stabilesc odata cu domiciliul. :)
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc frumos!
Ultima am gasit-o in mod socant pe la un Brico (parca) acum vreo 2 ani. Zic socant pentru ca de regula nu gasesti nimic deosebit in domeniul asta pe piata. :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Sunt superbe...eu am avut ani de zole varietati no name, banale, dar le iubeam nespus...am ramas cu o slabiciune pentru ele, sunt atat de delicate...doar ca acum nici o sansa sa mai tin, n-am spatiu pentru plante la ghiveci in casa, de-abia ma descurc cu 4 phale si alte cateva ce stau vara afara si iarna in casa :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase, Roxana! Cel putin ultima e superba, delicata ...
Au inceput sa reinfloreasca si la mine...nu le-am mai bagat in seama de mult, bietele, nu le-am mai pozat asa ca ar trebui sa ma revansez un pic.
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc fetelor!
Nici eu nu stau bine cu spatiul la ferestre :( . Plante mai mari, gen hibi sau mai stiu eu ce, imi permit foarte putine. Dar violetele sunt mici, incap multe pe un pervaz :D
 

Roxana Peled

Active Member
Foarte frumoasa! Sa-ti traiasca!
De la o vreme au inceput sa-mi placa tare mult astea cu firimiturele pe margini :D
Eu nu am inca nici una de genul asta inflorita.
 

Rose

Active Member
Roxana Peled a spus:
Foarte frumoasa! Sa-ti traiasca!
De la o vreme au inceput sa-mi placa tare mult astea cu firimiturele pe margini :D
Eu nu am inca nici una de genul asta inflorita.
Multumesc mult, Roxana! Si ale tale sunt tare frumoase si harnicute foc!
 
Sus