Alt furnizor polonez:))

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

happy

Well-Known Member
Astea or fi azalee de gradina sau de interior?Am vazut niste rododendroni frumosi dar nu stiu la ce temp. rezista! :?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Anul trecut au fost de vanzare la noi la Baumax diverse soiuri.
Eu am cumparat o Azalea Gibraltar:
Inital am plantat-o la soare. Dar pt ca mi se parea ciudat si mie sa stea la soare, de teama sa nu o pierd, am mutat-o la umbra impreuna cu ceilalti rododendroni si azalee. Intr-adevar, peste iarna i-au cazut toate frunzele, acum a ramas doar cu bobocii. Care sunt in continuare verzi. Astept sa vad cum se devzolta mai departe, sunt tare curioasa sa o vad din nou inflorita.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
De ce la toamna, ca sa dea coltul peste iarna? :mrgreen: Eu zic ca astea-s bine de cumparat primavara
 

happy

Well-Known Member
claude a spus:
De ce la toamna, ca sa dea coltul peste iarna? :mrgreen: Eu zic ca astea-s bine de cumparat primavara
Ai spart vreun bancomat? :rofl: Eu am cam terminat banii din cont cu marirea stupinei,am cumparat azi 4 familii (1400lei),ieri am cumparat centrifuga(1400lei),deci Victoria are dreptate,la toamna tataie :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai nu vorbeam de primavara asta, ci de primavara viitoare :mrgreen: :rofl: Ca mi s-a defectat tiparnita de bani :evil: :rofl: :rofl:
 

nick1971

Active Member
Caramell a spus:
Anul trecut au fost de vanzare la noi la Baumax diverse soiuri.
Eu am cumparat o Azalea Gibraltar:
Inital am plantat-o la soare. Dar pt ca mi se parea ciudat si mie sa stea la soare, de teama sa nu o pierd, am mutat-o la umbra impreuna cu ceilalti rododendroni si azalee. Intr-adevar, peste iarna i-au cazut toate frunzele, acum a ramas doar cu bobocii. Care sunt in continuare verzi. Astept sa vad cum se devzolta mai departe, sunt tare curioasa sa o vad din nou inflorita.
e superb! are si miros?
 

bebe Iris

Active Member
Caramell a spus:
Anul trecut au fost de vanzare la noi la Baumax diverse soiuri.
Eu am cumparat o Azalea Gibraltar:
Inital am plantat-o la soare. Dar pt ca mi se parea ciudat si mie sa stea la soare, de teama sa nu o pierd, am mutat-o la umbra impreuna cu ceilalti rododendroni si azalee. Intr-adevar, peste iarna i-au cazut toate frunzele, acum a ramas doar cu bobocii. Care sunt in continuare verzi. Astept sa vad cum se devzolta mai departe, sunt tare curioasa sa o vad din nou inflorita.
Si nu ai spus nimic? :eek: Daca mai vezi da-mi de veste te roooog! :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus