Oncidium

lelia

Well-Known Member
Andreia ,oncidumul asta, miroase a ciocolata ,de aici tentatia .....si papagalul n-a murit :rofl:
 

CristianG

Well-Known Member
Pai poate si pseudobulbii au gust de ciocolata....Cine incearca sa manance o salata de oncidium? Oare oncidium cu florile galbene (Dancing Dolls) este bun de mancat? :)
 

CristianG

Well-Known Member
mikiduzza a spus:
il mananc eu pe al meu daca nu-si revine :rofl: :evil:
Pe bune....Ai curajul sa mananci pseudobulbii sfrijiti? Oare ce gust au? Sunt convins ca sunt atosi si iti raman printre dinti... :mrgreen: Vezi, daca cumva nu isi revine, decat sa il arunci la gunoi mai bine il faci o salata de cruditati. :wink:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
De ce nu? :)
Am testat in Bali o miere facuta din orhidee... mmm... delicioasa! Chiar avea un gust diferit de mierea noastra.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl:
M-am distrat copios de pofta voastra de orhidee dar va rog sa reveniti la acest topic.Voi sterge tot ce a fost off pentru ca s-a lungit prea mult discutia.
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
:rofl: :rofl:
M-am distrat copios de pofta voastra de orhidee dar va rog sa reveniti la acest topic.Voi sterge tot ce a fost off pentru ca s-a lungit prea mult discutia.
Sarselia, nu sterge....Lasa asa!Iti promit ca nu mai continuam....Please! 8) :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
am descoperit ca am doua plante de acelasi fel - acum a reinflorit cea de-a doua:

si daca ati uitat-o, v-o reamintesc pe prima inflorita :)
 

CristianG

Well-Known Member
gradinar1 a spus:
am descoperit ca am doua plante de acelasi fel - acum a reinflorit cea de-a doua:

si daca ati uitat-o, v-o reamintesc pe prima inflorita :)
Pacat ca nu se pot mari pozele sa le vedem mai bine.Dragute orhidee, felicitari! :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc Cristi!
Pozele le gasesti marite in albumul de pe Picasa - oct 2010 - apare in semnatura :)

Scuze, dar folosesc browsere diferite in fct de calculatorul de pe care imi accesez contul si fiecare are modalitati diferite de postare a imaginilor ...scuze de off-topic.
 
Sus