Phalaenopsis part 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claudya

Member
si eu credeam ca e vopsita dar nu e. pentru ca a inflorit si la mine si tot albastre sunt florile.cu cat e floarea mai veche cu atat se albastreste mai tare.si bobocul e albastru inchis :D ultimele florii sunt inflorite la mine,si vezi ca se albastreste.
 

ira

Member
Sigur este vopsita :eek: Vei vedea la urmatoarele infloriri care este culoarea (desi eu cred ca este alb))
 

nick1971

Active Member
e alba, am vazut si eu la hornbach, se vedea ca-i vopsita, am intrebat si doamna a recunoscut ca urmatoarele flori vor fi albe :x
 

gabi d

Member
Sunt....fara minte (ca sa nu folosesc alte cuvinte)! De asta eu nu pot sa-i sufar - nu se gandesc 1 secunda la planta ci numai si numai la cum sa o vanda. :x
Iar la magazine gen BRICOSTORE bataia de joc cu plantele e maxima!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Gabi din pacate asa este...Si iti dau 100% dreptate legat de ingrijirea orhideelor din Bricostore desi mai sunt si altii care nu stau deloc bine la acest capitol.
:( :(
 

gabi d

Member
Stiu Sarselia ca am fost cam prin toate hipermarketurile din bucuresti si m-am cam lamurit...e o bataie de joc peste tot - nu numai in ceea ce priveste plantele (care de cele mai multe ori sunt deplorabile) ci si la adresa posibililor cumparatori.

Daca ar fi dupa mine...trei sferturi din "florarii" bucuresteni si-ar inchide pravalia in 2 timpi si 3 miscari...dar, nu e dupa mine.

Scuze ca am fost offtopic.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek: :eek:

Wow Aura!Sunt superbe!

Ma bucur mult ca te-a prins si pe tine "virusul orhideelor" si iti doresc sa ai parte de ele si sa le mearga bine de tot!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Chiar ca seamana cu un copacel!
Sa iti traiasca,Sini si sa fie mereu harnicuta si infloricioasa!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus