Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Dea

Active Member
Simina a spus:
Rafturile mele sunt cump?rate de la Jysk, în urm? cu câ?iva ani.
Sunt de dou? feluri, l??imea fiind aceea?i, în?l?imea diferit?.

S-au potrivit perfect pentru l??imea balconului meu mic.


În poza aceasta e raftul mic, cu 3 poli?e. Cel?lalt are 5 poli?e.
Simina, ce minunatii ai! :visator: Superbi, variati si frumos dezvoltati! Felicitari!!
 

popescu gp

Well-Known Member
Adite excelent cu felicitari;la mine a inflorit uin achi de la chilternseeds Fallen angell care nu seamna de loc cu ce ar trebui sa fie;tot in acel ghiveci vad ca mai sunt doua fire a caror frunze nu sunt la fel cu cel inflorit si ma gandesc ori a fost in pamant din intamplare un rizomel de alt achi(dar asa culoare nu am intre ceilalti si este si foarte viguros)o sa pun mai tarziu si poza,sau unul din cei doi rizomi de la angrosist a fost inlocuit ;asa s-ar explica doar atunci cand va inflori,daca vor inflori celelalte fire de achi.Chiar si Blody mary anul acesta se duce spre roz in loc de rosu.Deci eu cred ca sunt anomalii de la vreme
 

Simina

Active Member
marioara a spus:
Frumoasa culoare! Cat de mare este floarea? Am si eu probleme cu dimensiunea ca si Ioana :tavalit:
Floarea e de "talie mica", cu un diametru de 2,7 cm.
Multumesc tuturor pt. aprecieri. Da, e o culoare interesanta, seara se vede visiniul mai intens. (Cand nu bate lumina direct pe floare)
 

Dea

Active Member
adite, simina, superbe culori ale florilor de achi! :visator:
a aparut si la mine un rozaliu
alti doi, la prima vedere identici, dar totusi diferiti. Unul e "Dot", celalalt nu l-am identificat inca
si ceilalti
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Cei 2 roz deschis imi plac mult!Nici cu ceilalti nu mi-ar fi rusine!Felicitari!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Dea draga, tu esti o surpriza!! Superbi achi ai tai, imi plac pentru ca au inflorit foarte bogat!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus