Acord de utilizare a pozelor din albumele SunPhoto

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Acord de utilizare a pozelor din albumele SunPhoto

Pentru ca cei de pe SunPhoto au avut grija cu multa bunavointa sa ne taie orice posibilitate de a posta pozele din albumele gazduite e serverele lor, am nevoie de ajutorul vostru pentru a putea face un index cu poze al clematitelor prezente pe forum. Indexul cuprinde clematitele in ordine alfabetica si 1-2 poze close-up cu floarea (sau florile in cazul in care planta infloreste diferit primavara-toamna) si o poza cu portul plantei. Pentru a putea posta aceste poze pe forum singura solutie pe care am gasit-o este de a crea un album privat pe Webshots in contul meu si a salva acolo unele din aceste poze.

Albumul respectv nu este disponibil public si nici nu ar trebui sa apara in rezultatele motoarelor de cautare, nu doresc sa imi atribui cumva pozele voastre. In descrierea pozei voi pune si adresa imaginii originale. Din pacate nu pot pune link :(.

Daca sunteti sau NU sunteti de acord cu preluarea pozelor in acest album, va rog sa scrieti aici. Momentan am preluat poze din albumele lui Bebe Iris si lui Miha, le voi sterge daca veti solicita aici acest lucru.

Multumesc.
 

Floria

Active Member
Eu nu prea am in album poze cu Clamatite, dar daca iti trebuie ceva, nu ma supar daca iei. Nu am eu mofturi de autor de poze.
 

nick1971

Active Member
Poti lua linistita si de la mine, eu am pe webshots albume separate la clematite: clematite Germania si clematite
Asagasumi am vazut ca ai pus poza :D
mai am Juuli, care n-am mai vazut-o la altcineva
 

R@MONA

Active Member
Eu nu am decat 8 poze pe photobucket.com, cu clematis Jackmanii si Ville de Lyon; sper ca anul acesta sa am mai multe; daca e buna vreo poza, cu mare drag; nu e nevoie de aprobarea mea.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc frumos, fetelor. Nu voi folosi multe poze, voi cauta doar cate 1-2 cu floarea si una cu planta matura. Cum multe din clematitele noastre sunt tinere e posibil ca la anul cand plantele se mai dezvolta sa mai schimb din poze pentru a ne face o idee cat mai buna despre cum arata planta in plina inflorire.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus