Amenajari - atunci si acum...

aleynad

Active Member
Moderator
Sunt sigura ca fiecare dintre voi aveti locuri dragi in gradina, unde va relaxati la o cafea cu prieteni, faceti o baie de soare sau pur si simplu va incarcati bateriile dupa o zi obositoare de munca.
Sunt mici amenajari care arata minunat astazi, dar .... va aduceti aminte cum erau la inceput? si cata munca ati depus ca sa arate astfel in ziua de azi?
 

aleynad

Active Member
Moderator
de exemplu o amenajare de care sunt foarte mandra este aranjamentul cu pietre si plante de pe fosa situata in fata casei
inainte (in primavara )arata asa

insa in timpul verii tot gazonul verde s-a ingalbenit, asa ca era nevoie de o reamenajare, realizata in luna august, cand arata astfel


acum in octombrie
 

mirela06

Active Member
Pai si ai de ce.
Uite cit spatiu. Pietrele si celelalte aranjate cu grija si ..totul emana liniste sufleteasca. Felicitari :marfa: :)
 

riana

Active Member
e foarte frumos cand vezi cum incet ,incet un loc pustiu se transforma intr-o gradina de vis. felicitari :D
 

riana

Active Member
iata un coltisor din gradina mea cum arata atunci cand m-am mutat eu

aceasta poza este facuta in 2009 primavara
si aceasta e facuta anul trecut dupa ce s-a nascut fetita mea
 

melimeli

Active Member
frumoase locuri aveti :)

riana de ce nu pui o poza si primavara devreme cand pomii erau mici ?:wink:

Melimeli, dar de ce nu pui tu poze cu locurile tale preferate :)
cum aratau la inceput si cum arata acum
 

aleynad

Active Member
Moderator
va mai amintiti cum arata stratul de flori din spatele scaunelor, proaspat amenajat anul trecut ?



ia uitati-l acum , in primavara :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
sedumul tarator a acoperit toate pietrele, cand va inflori va fi o splendoare :D
in plus acolo am si dicentra alba si roz, mai am garofite, trandafiri pitici albi, roz si somon, cand vor inflori la vara va fi superb :visator:
na, ca ma laud singura :rofl:
 
Sus