Bacara Gardens

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Au o oferta foarte interesanta. Pacat ca modul de prezentare e ceva mai greoi. Dar daca spui ca ti s-au parut seriosi, merita ;-). Multumim pentru informatie.
 

riana

Active Member
eu am luat de laei in primavara si au trimis plante frumoase doar ca potentilia nu a fost rosie ci alba :cry:
 

riana

Active Member
azi am primit pachetul de la ei cu un bradulet argintiu si un prunus. sunt perfecte iar braduletul e mai marisor decat au zis. comanda a venit in 3 zile
 

riana

Active Member
da prin posta. prima data au vrut sa-mi trimita prin curier dar le-am spus ca imi convine mai mult prin posta. la un pachet de 52 lei am platit 10 lei taxe
 

Mali_

Member
Si eu am comandat de la ei in primavara si am fost multumita. Plantele au venit bine si repede.
 

anasstasia

Active Member
E ok atunci. Oricum, am vazut multe lucruri interesante la ei. Insa le las pentru primavara, ca acum nu mai am timp.
Ai idee cit costa prin curier? Este diferenta mare curier vs posta?
Ma intreb daca plantele rezista, daca sint sanatoase...
 

riana

Active Member
sunt sanatoase mie mi-au rezistat si au crescut frumos.
"prin curier costa 14 ron pt primul kg din colet, apoi pt fiecare kg in plus 1,2 roni plus rambursul banilor este ca. 14 roni.

prin posta 1,2 ronin toate kg plus rambursul mai ieftin dar nu stiu cit exact."
asta mi-au scris ei
 

anasstasia

Active Member
Multumesc. Nu este scump. Plantele prin posta au ajuns ok? Eu vreau sa cumpar si arbori si nu stiu daca le voi primi intacte....
 

riana

Active Member
sunt ok. arborii cared ca-i taie nu-i trimite mari ca si eu am primit un prunus dar era taiat
 

riana

Active Member
astazi am mai primit o comanda de la ei magnoliu stelat foarte mare si ieftin 35 lei si un prunus triloba pentru mama mea . le-am primit prin curier pt ca erau prea mari sa le trimita prin posta
 

sonia

Member
Am comandat si eu aici aquebia,prunus triloba,weigela,viburnum bodnantense,budleia,hibiscus si azi le-am primit prin posta.Au ajuns f bine.am vazut ca au radacini frumoase si plantele sunt aproape toate mai mari decat scrie.Am optat sa mi le trimita prin posta si am platit pt.163 lei si 3kg -15 lei taxe postale.Nu mi se pare mult si mi s-au parut seriosi.Ma bucur si ca plantele sunt aclimatizate fiind crescute la ei in gradina nu am mari emotii ca nu rezista la mine. Sper :)
 
Sus