Bacara Gardens

victoria222

Active Member
Mersi, Riana. poate mai insist odata la toamna s-mi trimita si mie una prin posta ca prin curier ar costa mai mult decat planta, am cerut si acuma dar au zis ca e prea mare pru posta :D Sa ne arati poze cu ea cand infloreste :D
 

anasstasia

Active Member
Eu sint foarte suparata.
Am incercat sa fac comanda la dinsii si i-am sunat luni de 2 ori. Nu mi-au raspuns. Am trimis comanda prin e-mail si le-am trimis mesaj prin care le-am comunicat ca am facut o comanda si ca ii rog sa verifice e-mailul. In e-mail pe linga cele 3 plante comandate (aquebia quinata, kerria japonica si un tei) i-am rugat sa-mi trimita coletul prin posta. Nu am primit nici un raspuns. A doua zi i-am resunat, i-am dat mai multe detalii D-lui Lancrajan si atunci mi-a spus ca stie despre ce e vorba, insa e o problema, ca nu-mi poate trimite coletul prin Posta. I-am spus ca stiam ca se poate chiar daca sint arbori, insa mi-a spus ca nu, doar prin curier. L-am interebat cit ma va costa prin curier si mi-a spus 14 lei. Am fost de acord. Pretul produselor comandate de mine era de 44 lei.
Astazi am fost sunata de curier sa confirm o ora a primirii produselor. Am stabilit o ora si l-am intrebat cit este costul total: imi spune 75 lei. Costul transportului era de 31 lei nu 14 lei.
Iau legatura cu D-ul lancrajan si ii spun ca exista o mare diferenta de suna fata de ce discutasem. Atunci imi da replica foarte iritat ca dinsul nu cunoaste preturile curierului. I-am spus ca nu cred acest lucru deoarece lucreaza DOAR cu Fancurier si e normal sa le stie preturile pentru ca ii afecteaza pe clienti si apoi daca nu ar fi stiut (prin absurd) nu trebuia sa ma induca in eroare si sa-mi comunice ca ma va costa 14 lei. Replica urmatoare m-a dat pe spate: mi-a spus ca eu trebuia sa ma uit pe site-ul firmei Fancurier si sa ma interesez care sint preturile!!!!!!!!
M-a suparat foarte mult acest lucru si i-am spus ca nu e normal sa ma informeze gresit si nici sa ma trimita sa consult eu preturile unei firme cu care dinsul lucreaza. Drept urmare mi-a inchis telefonul. :eek:
L-am resunat si mi-a spus ca sa nu-l mai sun, ca daca nu vreau produsele sa le dau retur si gata, sa nu-l mai deranjez si mi-a inchis din nou telefonul.
Cind o sunam pe mama care trebuia sa primeasca comanda, mi-a spus ca dinsa chiar in acel moment era cu curierul care ii dadea sa semneze de primire. Dinsa era farte tulburata deoarece stia ca am de primit 3 plante si primisem doar teiul. Aquebia quinata si kerria japonica nu le-a vazut pe nicaieri. Kerria japonica pe site apare la vinzare de dimensiunea de 60 cm, asa ca ma gindesc ca nu o putea scapa din vedere, cit ar fi de ochelarista.
Eu ma bucur ca voi nu ati avut probleme. Mie mi-a lasat un gust mai mult decit amar aceasta experienta. Fac comenzi foarte des pe internet, comand diverse produse, insa o asemnea atitudine fata de clienti mi se pare mai mult decit jenanta.
 

anasstasia

Active Member
suma*
Scuze pentru greseli, sint nervoasa in continuare.
Comanda am refuzat-o deoarece nu accept sa fiu inselata. Poate suma de transport nu pare mare, insa daca o cunoasteam comanda nu o mai faceam.
 

victoria222

Active Member
Anasstasia, imi pare rau ca s-au purtat asa, sunt cam inconstanti in atitudine, dar ma gandesc ca poate s-au purtat asa si pentru ca au considerat comanda prea mica ca sa se mai oboseasca sa fie onorata cum se cade, oricum n-ar fi, asta nu e o scuza pentru o asemenea atitudine, caci puteau la fel de bine sa iti refuze comanda in mod politicos, motivand si sunt sigura ca i-ai fi inteles... La mine a fost vorba de o comanda de 216lei si au raspuns imediat... dar prima oara au facut la fel- nici un semn de viata...
 

riana

Active Member
imi pare rau ca ai patit asa, mai ales ca eu i-am laudat dar, sa stii ca eu am facut si comanda de 30 lei si au trimis-o prin posta fara probleme.sincer imi pare rau :( e foarte urat ce au facut
 

belisima

Well-Known Member
a mai comandat cineva de la ei de curand??au preturi si produse tentante,insa inteleg ca magnoliile sunt din seminte si dureaza f mult pana infloresc...merita o comanda? :?
 
Sus