Bouganvilea-radacini in apa

sorina

Active Member
a

Felicitari \ :) :) la mine Au decedat de muuuult :cry: :cry: :cry: :cry:
Acum ii am inradacinati cu salcie pe cei primiti de l Judit :rugaciune:
 

sorina

Active Member
a

Nu te grabi cu ca n-am zis ca au radacini.
Am citeva experimente de butasi , pusi la inradacinat cu salcie .
Daca se prind norocul UNORA :mrgreen: :mrgreen:
 

oana_oana

Member
Pai primul lastarel l-am pus undeva in feb si nu avea flori. Erau niste bete goale, iar a doua incercare a fost undeva in vara(multumesc Tina :rose: ), iar lastarii aveau frunze. Flori nu aveau.
Din cate am citit pe la fetele cu experienta de pe forum, nu este bine sa lasam lastarul pus la prins sa faca floricele pentru ca dauneaza radacinilor.
 

cojo

New Member
vai de cand cautam un topic despre inmultirea bouga..l-am citit pe nerasuflate si nu va spun ce m-am intristat cand am vazut ca i-au murit butasii lui mymo

eu am incercat de 2 ori: lastari grosi in apa, lastari tineri in pamant. ambele incercari s-au soldat cu innegrirea frunzelor si uscarea lastarilor. daca gaseste cineva secretul, ma abonez de acum :)
 

cory_helen

Active Member
am pus eu doi lastari in apa de vreo luna... au dat puncte albe, acum astept firicelele...

si la mine e prima experienta... :)
 

mymo

Active Member
Da,dar au murit din vina mea,nu am stiut sa-i tin in viata si i-am dus in camera neancalzita :x acum toti puii ii tin la caldura si sub neon.Anul acesta n-am mai incercat inradacinarea in apa,acum i-am pus in banut de turba sau in pamant cu perlit.
 
Sus