Bradul

danya

Active Member
Buna! Cine poate sa-mi spuna ce riscuri ar fi pt rezistenta unei case, un brad plantat langa casa? Multumesc!
 

crysty

Active Member
Buna! Cine poate sa-mi spuna ce riscuri ar fi pt rezistenta unei case, un brad plantat langa casa? Multumesc!
Buna seara, forumul nu e prea activ iar eu nu stiu de brad decat de nuc din ce am inteles de la emisiunea Ce vor plantele ca nucul nu e voie sa fie plantat aproape de casa din cauza ca are radacinile lungi si poate distruge o casa dar de brad nu am auzit nimic.
Incercati si postati o intrebare pe siteul asta https://www.botanistii.ro/blog/sfaturi-ingrijire-cultivare-conifere/ sau trimiteti un email la emisiunea Ce vor plantele la cevorplantele@agro-tv.com si urmariti emisiunea daca aveti canalul asta la abonament. Au si un numar de telefon pentru sunat in direct seara dar nu il stiu si e cam greu de prins live sa intrebati.
Tot ce pot sa va spun e ca bradul va umbri si produce ace care cad si contin tanin si nu mai creste mai nimic sub brad adica daca vreti sa puneti flori macar sa fie plantate pe partea dinspre soare.
 
Sus