Caut betze de bambus.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Caut betze bambus de marime 2-3m si cit mai grosi in jur de 3-4 cm si in jur de 7-10 cm .


Imi trebuie vre-o 15-20 din fiecare ( un set mai grosi si un set mai subtiri).
 

ghia_don

Active Member
In Mr Bricolage, Baumax, Practiker, am vazut la raionul de gradina...nu stiu ce pret aveau, ca nu m-am uitat daca n-am fost interesata.. E posibil sa mai gasesti..
 

miki70

Active Member
In Dedeman am vazut in primavara. Aveau si din cei care imita bambusul, metal plastifiat , imitau perfect.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Vezi ca aveau la trias din aia grosi , dar erau cam de 7 cm , nu stiu daca mai primisera si mai mici :gandit: ;-)
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Ati putea sa imi spuneti si niste pretzuri ? Mai ales la aia mai grosi...

7CM e foarte ok... .. Si aia imitatie din metal plastifiat ar fi ok, poate chiar mai ok decit cei originali....;-) Incerca sa construiesc un spalier pt o diversitate de liane... si trebuie sa fie rezistent bine.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
cand am vb eu , desi facusem comanda nu prea au fost seriosi cu onorarea , nici dupa 6 luni tot nu mi au trimis nimic , daarrr , la vremea aia un betele erau vreo 35 lei
 

miki70

Active Member
popgeo a spus:
Ati putea sa imi spuneti si niste pretzuri ? Mai ales la aia mai grosi...

7CM e foarte ok... .. Si aia imitatie din metal plastifiat ar fi ok, poate chaira mai ok decit cei originali....;-)
Cand o sa ajung in Dedeman o sa ma uit dc mai sunt si ce pret au.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
35 De lei pe bucata mi se pare foarte mult.... la 30-35 de bucati cite imi trebuie mie.....

Sint curios cit au fost cele din metal plastifiat.....

danero2004 a spus:
cand am vb eu , desi facusem comanda nu prea au fost seriosi cu onorarea , nici dupa 6 luni tot nu mi au trimis nimic , daarrr , la vremea aia un betele erau vreo 35 lei
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
nu mai stiu sigur , dar parca erau 5buc la 2,5m , erau f ieftine ....mai am comanda scrisa dar ..produsul nu mai este insa pe stoc sa verific cantitatea :D
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Danero 2004 , sau oricine altcineva.

Aveti ceva noutati cu betze de bambus , sau imitatie din betze plastifiate ?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Imitiatie au fost la Selgros dar nu la grosimea aia , nu ai sunat la Trias sa vezi ce raspuns iti dau ? :D
 

miki70

Active Member
Erau plastifiate verzi la Dedeman de 2.5 m iar ca grosime cred ca aveau 2cm . Anul trecut au fost plastifiate maron deschis , chiar ziceai ca sunt naturale.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
mersi mult, cu cit mai inalt cu atit mai bine. Numai sa gasesc cu ce sa le transport.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
eu am luat araci de-astia plastifiati dar sa stiti ca nu sunt cine stie ce rezistenti, metalul e subtire, daca il bati intr-un sol un pic mai uscat risti sa il rupi
 

miki70

Active Member
Claude un trandafir urcator ii frange?

Popgeo cauta de bambus, nu stiu pt ce-i tb dar astea sunty mai rezistenti decat cei de bambus.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus