Ce orhidee va doriti?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Pentru ca si eu salivez in fata unor orhidee, m-am gandit sa va intreb si pe voi: ce orhidee va doriti? Daca aveti si pozeeee.... Ne mai clatim si noi ochii. :visator:
 

Roxana

Active Member
:eek: da ce vrei tu sunt niste raritati! sunt superbe! sper sa ai ocazia sa le achizitionezi!
 
D

dyayzh

Guest
Hmmmmmmmmmmmm..sunt pe undeva si de vanzare? daca gasesti site ..anunta-ma te rog :wink: Arata..bestial, insa pot fi ingrijite si in apartament conditii normale?
 

marean

Active Member
Majoritatea pot fi ingrijite fara probleme,cu stanhopeele e mai greu,ele stau in cosulete suspendate,insa se poate rezolva !
Nu am vazut decat pe alte forumuri,din Marea Britanie,unele (ca phalae belllina si cornu-cervi ) se pot gasi prin Italia sigur,vazusem acum cateva luni pe http://www.nardottoecapello.it/ ) ,insa sunt hibrizi scumpi si foarte scumpi :mrgreen: !
Merci Roxi,sper sa ajung vreodata sa am macar cateva...oricum,mai sunt multe nementionate :oops: :wink: !
 
D

dyayzh

Guest
Nu orhideele sunt scumpe foc acolo ci transportul 50 de euro + tva :((
 

mymo

Active Member
Eu imi doresc una mini,nu conteaza de care......deocamdata una :wink: daca detine cineva rog frumos sa mi-o arate si mie :rugaciune:
 

marean

Active Member
Mymo,avea Iulia 2 mini-phal superbi,stiu ca unul ra absolut minunat,am cam :salivat: :salivat: :salivat: :salivat: :hipnotizat: :hipnotizat: dupa el,e o frumusete,cauta la sectiunea dedicata sau prin albumul Iuliei (acolo sunt mult mai multe frumuseti :wink: ) !
 

Cristiana

Member
Corneliaaaaa, ai pus pozele alea asa mari, sa ne izbeasca si pe noi dorinta de alte orhidee! Eu iau bataie daca mai apar cu ghivece acasa, trebuie sa la aduc cand e sotul plecat, ca altfel se zburleste la mine :rofl:!
 

tinaM

Member
Numai o miltonia parfumata. Am si vazut-o ieri la metro, impreuna cu alte doua; culori predominante visiniu, alb, crem. Cea predominant alba avea un miros intens de miere, la cea crem nu am reusit sa ajung. Inca nu m-am hotarat si, in plus, pretul era cam mare pt hahlul in care erau intretinute! Si mai un phale harlequin... nu ideile imi lipsesc
 

carmenn

Member
pentru cine isi doreste orhidee pitice, am vazut in Practiker, cred ca erau phale...
eu n-am mai vazut pana acum orhidee pitice, dar aratau foarte haios...asa in miniatura :D
e un soi distinct sau e o modificare a unor specii normale ? :?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus