Clerodendron

Tina

Active Member
La lumina sta... apa ii dau... nu il misc din loc.. l-am tuns.. are ghiveci si pamint nou.. ce mai vrea ?? :x :x :x :x
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
La Thomsoniae,oare de ce i se usca bobocii inca atunci cand sunt foarte mici?
Lastareste frumos,creste vazand cu ochii,dar nu infloreste.
 

Tina

Active Member
Iudit, esti o fericita.. auzi, ai boboci la Thomsoniae ? Pai, al meu nici frunze nu are.. daramite boboci.. :rofl: :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Tina plantutei de la tine (Thompsonii) ii dau frunze. Nu am scurtat "batul" ca sa fiu sigura ca ajunge la lumina prin jungla din balconul meu. Dar stiind cat de lenes este, ma bucur tare. Poate ajunge si la boboci.

Ugandezul tot nu are radacini. Poate ii fac azi o vraja. :wink:
 

Tina

Active Member
Cornelia, tin pumnii ca ugandezul sa faca radacini cit mai repede.. daca nu vrea, sa imi spui, te rog.. :wink:
La mine Thomsoniae e un bat si atit.. nu tu frunze, nu nimic.. :x
 
D

dyayzh

Guest
La mine ugandesul a inceput sa lastareasca dupa un an de asteptare. Ce e drept tot anul a fost harnicut, plin de flori. Acum se lungeste :wink:
Thomsoniae e posubil sa aiba bobocei :D o sa-l mai studiez :wink: phili...nu am :cry:
 

Tina

Active Member
Dragelor, al meu e pur si simplu un bat si atit.. sper sa nu fi murit.. :x
Cu placere, Cornelia ! :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Toate florile s-au trecut si a ramas "suportul" inflorescentei. Voi cum procedati? O lasati acolo sa cada singura? Sau o taiati? Pe o alta crenguta se pregatesc alte flori. :)

Colectia s-a imbogatit de curand cu varietatea speciosa, ugandesul cred ca vrea sub pet ca n-a facut radacini iar thompsoniae a crescut ca din apa - are niste frunze uriase dar e cam ... desirat. Cat mai creste pana face flori? :?
 

Tina

Active Member
Eu n-as sti sa iti raspund, ca al meu nu a facut flori.. :twisted: :twisted:
Pune-i petul in cap ugandesului, ca se prinde asa.. iar thompsoniae.. nu stiu, ca pe mine nu m-a onorat anul trecut.. :x :x
 
Sus