Clerodendron

A

Anonymous

Guest
Cat sa creasca? Ajunsese la 2 m. cand l-am tuns ultima data. Mai hazliu este ca nu am crezut niciodata sa creasca asa mult. L-am tuns si daca stiam ca vrei iti dadeam eu unul gata prins.

Dar de unde l-ai cumparat? Ca eu m-am agitat vreun an pana l-am obtinut.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Se tin la lumina si temperaturi scazute.Nu mai mult de 15 grade.Udarea este moderata.Stagneaza cresterea pe timp de iarna incepind cu noiembrie pina prin februarie- martie cind incepe sa se desfasoare. In sens propriu.Infloreste numai daca are perioada de repaus asigurata.
 
A

Anonymous

Guest
Sorina, l-am cumparat abia prin februarie, inca nu am avut ocazia sa-l tin o iarna intreaga.
Gabiuta, care este temperatura minim pentru clero?
 

manuela

Member
Si la mine creste ca nebunul, insa il pot lauda ca a facut si ceva floricele...dar, l-am si casapit de vreo 4 ori ca ajungea si la vecini...acum e iar la tavan... :twisted:

 
A

Anonymous

Guest
Atunci tu trebuie sa ne spui ce sa-i facem, ca la mine e pe post de liana..... fara flori! :rofl: :rofl:
 

manuela

Member
Care mort bre, ca eu n-am avut in casa nici un mort. E cel pe care l-am primit din mainile tale si din ghiveciul tinei! :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Am o creanga cam lunga la ugandese..sa o tund acuma sau sa mai astept?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Las-o Dya.Infasoar-o pe un cerc, ceva.......E pacat zic eu fiindca se va face bogat si frumos :D si o sa fie mult mai aratos :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Si la mine,o creanga era lunga si cam golasa,nu l-am tuns si bine am facut.Acum a lastarit frumos,cel putin 6,7 lastari noi pe creanga respectiva.
 
A

Anonymous

Guest
Atata am "laudat" clerodendronul meu, ca s-a speriat si azi dimineata a prezentat la raport cativa boboci. Deci, fetelor, stiti care e secretul, la treaba!
 
Sus