Colchicum si Sternberghia

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Date de contact:

Persoana de contact:
Florica Pop, email: floricap@yahoo.com
Tel 0255511205
In general pachetele se trimit ramburs.
Conditii generale
Comanda minima - 10 bucati
Imi rezerv dreptul sa dau prioritate comenzilor mai mari.
Datorita faptului ca resursele de timp si energie sint limitate cei care comanda doar 1-2-3 bulbi sau radacini se poate sa nu prinda.

Colchicum Roz simplu : floare uriasa - 3.5 lei pe bulb , 3 lei/bucata pt 5 bucati, 2.5 lei/bucata la 10 bucati
Face frunze primavara devreme si frunzele tin pina in iunie. Infloreste dupa primele ploi mai mari din toamna... septembrie-octombrie sau noiembrie



Sternbergia - [Cantitate Limitata ] Floare mare - uneori gigantica, infloreste tot toamna.. in septembrie....uneori sfarsit de august. - 6lei/bulb (la 5 bulbi 5 lei pe bulb). Face frunze dupa ce infloreste si frunzele rezista peste iarna pina la sfarsitul primaverii anului viitor.

 
Ultima editare:

lelia

Well-Known Member
Bună Geo!
Vreau și eu 15 bucăți de colchicum si 5 de sternberghia. Aș fi vrut și ceva irisi dar vad ca nu ai anul asta... s-au inca nu ai pus oferta?
O să trimit domnei email. Daca ai si irisi te rog să anunți, să fie toate intr-un colet. Multumesc!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Am o gramada de irisi... scrie-i te rog la mama pt comanda si vezi oferta de irisi de anul trecut.... poti sa alegi de acolo

Bună Geo!
Vreau și eu 15 bucăți de colchicum si 5 de sternberghia. Aș fi vrut și ceva irisi dar vad ca nu ai anul asta... s-au inca nu ai pus oferta?
O să trimit domnei email. Daca ai si irisi te rog să anunți, să fie toate intr-un colet. Multumesc!
 

lelia

Well-Known Member
Ok. Multumesc mult! Ma uit pe oferta de anul trecut și ii scriu doamnei!
 
Sus