Colectie Cornelia

A

Anonymous

Guest
cornelia a spus:
E o nebunie cu lacunosa, o tine tot intr-o inflorire si un parfum. Ieri in balcon:
potzi te rog sa-mi zici si mie secretul infloririi la hoya?
mama a avut ani de zile una si inflorea de mama focului
la un moment dat a pierdut-o
si am facut rost din 2 locuri diferite de 2 pui........unu din ei are vreo 20 de ani si n-a facut niciodata flori(schimbat pamantul,are lumina cat vrea el.balconul e pe sus,sta intr-un coltz fara curentzi,apa i se pune 1 data pe saptamana.si nimik-nimik
[) celalalt pui(are si ala 8-9 ani) parca s-ar fi molipsit de la fratzane-su.........flori oha
de vreo 4 ani .ii plimb si cu mashina
ii duc de prin aprilie -mai pana prin octombrie la aer..stau pe o terasa acoperita ,undeva unde au lumina multa dar sunt feritzi de curenti....ii mai suport cu "marlania" inca vara asta
daca pana in toamna nu infloresc ii fac comunitari
ii pun pe casa scarii la maica-mea si sa se serveasca cine o vrea
poate-i ajutzi tu sa-shi pastreze "domitziliurile" :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Spune-mi ca nu ai obiceiul sa schimbi pamantul la hoya in fiecare an. Ca daca da, e belea. Daca intr-un an i-ai deranjat radacinile nu mai face flori. Poti sa indeplinesti toate celelalte conditii.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Si continua sa infloreasca lacunosa....
Cu "furie". Numarati voi florile si pedunculii florali ca eu nu pot. V-am pozat-o fata-verso. :wink:



Si cateva macro-uri (nu va ganditi la peste, da?). :wink:


 

carmenn

Member
e superba.. :eek: chiar merita laude...sa-ti fie mereu asa...cred ca ai un miros in balcon ca-ti vine sa dormi langa ea ;-)) :D
 

adana

Member
ce plina este de floricele.e minunata.eu ma feresc sa intru pe aici,asta e m-am pacalit in seara asta. :)
 
Sus