Corn

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Din lastari primavara.
De ce sa dai valuta si costuri suplimentare Claudia cind se gaseste in Romania?Te mai costa si transportul de acolo....
 

bebe Iris

Active Member
Gabita, parca al tau este controversa :D , nu sibirica. Sibirica are frunza mai ferma. Mie imi trebuie controversa, cum ai tu. :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am gasit poza de la cumparare:

si pentru a vedea exact despre ce este vorba:
http://www.missouribotanicalgarden.org/ ... ultii.aspx
Acum sincer nici nu m-a interesat prea tare ca e sibirica sau controversa atita timp cit mi s-a spus la cumparare cum se comporta si ca ramine "shrub".
Am citit pe net cite ceva abia acum si este conform spuselor celor de la depozit.Deci zau ca nu mi-am batut capul
:oops:
Deci,daca tu vrei din asta....iti cumpar cind vor aduce (primavara fac miscare aproape zilnica pina acolo :) ) sau iti pun la prins din al meu in cazul in care nu mai au.
Oricum ar fi vei avea in gradinuta ta SI cornus. :rofl: :*

Aaaaaaa..........inca ceva:sibirica am vazut la mai multe magazine de profil.
 

bebe Iris

Active Member
Cornus alba "Gouchaultii"...nu-i copacel :( , e shrub :cry:
Nu am unde-l pune :cry: , trebuie musai "Controversa", ca e copacel...am mai vazut in ceva revista un copacel cu frunze variegate si cu scoarta alba ca si mesteacanul, tre' sa caut sa vad cum se numeste...
 

happy

Well-Known Member
In primavara asta m-am procopsit cu un cornus kousa de 1,5m de la cineva de pe alt forum.De mult imi doream si am avut si alte promisiuni dar e bine ca s-a prins si la anul sper la flori si fructe :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Norocosule! Nu se prinde din butasi? Ca poate infigi in pamant o creanga, pentru mine :)
 

George

Member
Am vazut si eu copacelul asta la Baumax, avea in jur de 1 m si costa 225 de lei, pretul mi s-a parut exagerat de mare.
 

happy

Well-Known Member
George a spus:
Am vazut si eu copacelul asta la Baumax, avea in jur de 1 m si costa 225 de lei, pretul mi s-a parut exagerat de mare.
La polonezi erau mult mai ieftini,parca in jur de 35lei si aratau bine :D
 

happy

Well-Known Member
claude a spus:
Norocosule! Nu se prinde din butasi? Ca poate infigi in pamant o creanga, pentru mine :)
Am sa incerc abia la anul din butasi.DE doi ani ma chinui din seminte si nu am noroc! :(
 
Sus