De prin gradinile noastre

alfa

Active Member
Foarte, foarte frumos Iza. Si rustic! :clap: Parca il si vad asezat pe o servanta din aceea de-a bunicii.
 

sorina

Active Member
Lelia nota 20 pentru toate aranjamentele tale cel ami mult imi place cel din pahar cu campanula si frunzele lungi dungate printre flori .
Iza superbe cele cu flarea soarelui . Va felicit si ma bucur sa vad asa ceva ,

Va prezint 2 aranjamente cu flori din gradina si cumparate ( gerbera ) dar cu verdeata toata din gradina mea

iar acesta este realizat cu flori ( phlox , trandafiri , crizanteme si dalie ) ca frunze am folosit ( ca si la celelalte de la irisi , bujori, crini de toamna si iarba dungata cu alb doar la celelalte 2 ) toate din gardina :mrgreen:


daca am timp am ochit de mult ceva flori de cimp si am de gind sa realizez ceva doar cu florile si frunzele de pe cimp . Eu zic ca oricine doreste poate realiza cu un mic efort un aranjament frumo s :) :)
 

alfa

Active Member
Sorina superbe, cum altfel? :D Dar mi-a ramas inima la floarea soarelui incadrat de gipsofila :D
 

sorina

Active Member
N-am ajuns pe camp dar am mai jumulit ceva prin gradina si am facut aranjamentul pentru mine intr-un ghiveci de pamant si acum il pastrez eu sa vad cite zile rezista

Cred ca recunoasteti frunzele , daaa ?????
 

lelia

Well-Known Member
Ce frumoase sunt ,Sorina ! :visator:
Ma omori cu aranjamentele :hipnotizat: te poti desfasura mai bine iar florile tin mai mult ,plus ca sunt mult mai elegante decat in vaza .

Felicitari !!! :clap: si te mai asteptam . :D

O parte din frunze .......hrean ,iris ....floarea soarelui :?
Imi plac foarte mult margaretele si arata foarte bine alaturi de flox 8)
 

sorina

Active Member
Ai recunoscut verdeata :rofl: :rofl: :rofl: Si mie imi place ... tocmai desfiintasem tufele de margarete ca erau trecute :wink: :wink: :wink: inar jos de tot am pus niste frunze de la o buruiana care rasarise pe alee prin pietris si am zis ca e pacat sa o arunc :mrgreen:
 

lelia

Well-Known Member
Tare-s faine !,, buriuenile sunt flori fugite de acasa '' scria Minina pe undeva (mi-a placut foarte mult :oops: )
Tu le-ai oferit o casa si le-ai facut vedete .
Inca o data ,felicitari !!!
 
Sus