De Vanzare - Gradina Fermecata - Primavara 2019

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da... dar in general in timpul perioadei de vegetatie avem mult mai putine chestii disponibile. In primavara si toamna avem in general chestii mai multe.
 

ice21

New Member
Eu recomand cu drag plantele de la popgeo:mari, frumoase, sănătoase.... Voi reveni cu drag pentru o nouă comanda.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
In general nu sant din toti de vanzare in fiecare an..... cel mai bun sezon este septembrie.... dar se poate si iunie-iulie august daca nu e seceta.
 

carmen petrisor

New Member
puteti sa-mi spuneti ce aveti de vanzare anul acesta.am si eu o varietate de irisi,insa nu dvs aveti alte culori .se pot planta oricand..se prind..:)
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Pai ce este publicat in oferta de primavara, mai sant majoritatea...... trimiteti o intrebare la mama si va va confirma daca sant unii epuizati. Dupa ce termina de inflorit se pot trimite daca doriti sa va asumati acest risc. Mai sant si din alte feluri , dar de obicei cantitati mici de 1-2-3 si se pot cere.

Sant si cam 10 soiuri de irisi Spuria, cred ca va pot pune un link aici..... aia insa sant cu siguranta sensibili la transplantare si e bine de respectat perioada de repaus pt a fi transplantati.
 
Ultima editare:

carmen petrisor

New Member
buna seara !

va rog frumos sa-mi rezervati si mie pentru la toamna urmatoarele:

1. Iris Acoma ( mov-alb) 1 buc
2.Iris Merlot 1 buc
3.Iris Tennison Ridge 1 buc
4. Iris Glacer 1 buc
5. Iris Double River ( galben/crem) 1 buc
6.Crin Yellow Fellow 1 buc
7. Calchicum Roz 1 buc
8.Himmenocalis Festalis 1 buc
9. Cala Firelight 1 buc
10 .Crin Rococo 1 buc

Multumesc !
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Mama se uita pe email in general in fiecare zi.. dar nu neaparat . Va va raspunde saptamina asta.
Roxanag1... preturile in general raman similare... sper ca ai vazut toata oferta.
poate ii spui pe mesaj de la ce adresa de email a venit solicitarea.
 
Ultima editare:

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Cred ca ati primit raspuns pe email Roxana. Ai fost pusa pe lista de rezervari.
 

doina2009

Member
Buna!
Eu vreau:

Spanz Dublu Galben-Verzui - 30 de lei

Spanz Dublu Roz-violet cu alb - 30 lei

Spanz Dublu Alb cu roz diafan - 25 lei

Spanz dublu Alb pur - 25 lei

Spanz Dublu Alb cu bordo - 30 de lei .

si maci pereni din toate soiurile.
 
Sus