Epiphyllum si orhidee vanilie

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am cateva plante carora nu le pot oferi conditii potrivite si pe care m-am decis sa le dau.
E vorba despre 2 epiphyllum achizitionati acum vreo 4-5 ani de la Cornelia, plante provenind din butasi comandati de la Paul Shirley. Nu stiu ce culori sunt, nu au inflorit niciodata la mine (iarna trebuie tinuti la racoare, in jur de 10 grade, si eu nu le pot oferi asemenea conditii).WP_20151116_002.jpg WP_20151116_004.jpg WP_20151116_003.jpg
Cel mare este 45 lei, cel mic 25 lei.

Cea de-a treia planta este o vanilie (vanilia fragrans), la fel planta matura, are in jur de 5 ani. Pret 45 lei.
Plantele le trimit in ghiveciul lor astfel incat stresul la transport sa fie minim iar preturile includ si taxele de livrare cu posta romana.
Multumesc
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Buna intrebare! Stau si ma tot mir cum de n-am observat oferta ta, Madalina, pana acum. Daca mai sunt disponibile plantele si nu le doreste Dianadia pe toate, e clar ca eu sunt interesata macar de un epi.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Cum @dianadia mi-a dat unda verde, de epi te "scap" eu, madalina. Pot depune banii imediat, daca imi dai contul, insa trimiterea te rog sa o amani pana cand permite vremea. Cu atat mai mult cu cat spuneai ca nu ai conditii de iernare pentru ei, deci nu au stat la rece. Am avut o experienta negativa cu trimiterea a doua plante pe timp de iarna plus ambalare total neprotejata si nu am reusit sa le salvez decat partial si nici dupa doi ani nu se prezinta cum ar trebui.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
@gradinar1
Madalina, astept datele in MP. Noteaza, te rog, contul si totalul de depus. Vreau sa ma achit luni de datorie (am de rezolvat ceva la banca si m-as folosi de aceasta ocazie). Trimiterea ramane pe martie, daca nu m-am trezit mai devreme. :)
 
Sus