Falstaff

George

Member
Falstaff-ul meu de la sirb a inflorit, din pacate desi i-am facut aproape 30 de fotografii tot nu am reusit sa-i prind culoarea reala. Vreau sa va mai spun ca e tare parfumat :D
 

elipopa

Active Member
superb!! si mie imi pare rau ca al meu nu a vrut sa traiasca! o sa mai incerc odata in toamna, ca prea-mi place!!
 

carla

Active Member
A inflorit si al meu, tot de la sarb

Nu inteleg totusi de ce al meu nu vrea sa stea cu floarea in sus, ca la George. O fi mai timid? A trebuit sa-i sustin floarea ca s-o pot poza :( In rest insa e un trandafir extraordinar ca parfum, culoare, aranjare a petalelor, are tot ce-i trebuie :D
 

anasstasia

Active Member
Desi acest topic a fost deschis in alt scop, nu cred ca are rost sa deschid altul cu acelasi nume.

Pentru mine Falstaff a fost o revelatie. Doar citeva poze pe internet suprind magnifica culoare pe care o are acest trandafir. Sint extrem de incintata de el, desi avea doar 3 flori, restul erau scuturate.
http://anasstasia.sunphoto.ro/Falstaff
 

anasstasia

Active Member
Mie-mi spui?!? Am fost socata cind l-am vazut. Ce culoare are Dumnezeule mare....L-am luat de la petrovic si apoi mi-am dat cu pumnii in cap pentru ca am aflat ca il puteam lua si de aici. Anul trecut nu a facut o floare si deja murmuram marunt, insa anul asta mi-a tras presul de sub picioare. :rofl:
 

nick1971

Active Member
anasstasia a spus:
Desi acest topic a fost deschis in alt scop, nu cred ca are rost sa deschid altul cu acelasi nume.

Pentru mine Falstaff a fost o revelatie. Doar citeva poze pe internet suprind magnifica culoare pe care o are acest trandafir. Sint extrem de incintata de el, desi avea doar 3 flori, restul erau scuturate.
http://anasstasia.sunphoto.ro/Falstaff
Superb! :D e si el pe lista mea :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
A facut citiva boboci pe care fara mila :cry: i-am "smuls" ca sa se dezvolte.A ramas unul singur sa-i verific autenticitatea :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aoleu are si al meu un boboc si ma uit zilnic sa vad ce mai face ca tare imi doresc sa il vad deschis...
 

adrianam

Well-Known Member
La mine a inflorit in mai, doar vre-o trei flori, dar a fost mai deschisa nuanta! :(
Tot de la Petrovici luat in iarna 2010-2011.

,

Al meu nu prea m-a impresionat pana acum! :(
 
Sus