Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

vivi23ro

Member
la mine stau direct in soare, tot de 2 ori udati, dar cum am vazut hibi stind si la temp mai mari .. (erau si mai marisori)doar cu umiditatea in aer stateau mai bine
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Vivi, nu e Amanda Dublin, e Passion, care la cateva infloriri normale face si una asa! :nu stiu: :)
Uite aici
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
:gandit: :nu stiu: Cred ca au sesizat si ei (hibiscusii) ca s-a redus f mult spatiu si ca sa nu mai iau multi s-au hotarat sa fie 2x1!
Ma tot uit la poze si nu stiu ce sa mai zic. L-am luat la a "n"-spea mana si cei dinaintea mea nu si-au pus problema cum il cheama. :? :x Nu stiu nici macar originea. :( Ma uit la Amanda Dubin si parca seamana si cu ala....... :roll: :mrgreen:
Initial am crezut ca-s doi in ghiveci, l-am cautat, dar nu-i decat unul! :eek:f:
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Unu doi tot frumosi sunt;Sa-ti traiasca Tzep si sa te bucuri de frumusetea florilor lor mult timp;Felicitari si pentru frumusetile celorlalti forumisti
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc!
Sini, ce frumos arata duetul! :clap: :indragostit:
La mine cel galben si cel portocaliu era cat pe ce sa-l faca, dar s-au razgandit si au inflorit in zile diferite. Cel rosu inca nu are boboci.
 

vivi23ro

Member
din lipsa de domni... cel roz are 2 nuante de roz si e marime extra large

cel portocaliu initial am crezut ca are probleme cind l am luat dar petele albe se repeta la fiecare floare
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus