Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

elipopa

Active Member
frumosi! in cateva zile, daca o sa fie la fel de caldut o sa infloreasca si ai mei, si crocusii :D :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
La mine sunt zone unde inca e de jumatate de metru. Oricum, toata gradina e albaaaaa, alba ca zapada :)
 

elipopa

Active Member
la mine ghioceii sunt intr-o parte a gradinii cu mai putin soare, mai au inca zapada pe ei! intr-o zi doua se va topi si de acolo zapada si ma voi bucura si eu de ei! Crocusii acestia sunt cei mai harnicuti, sunt pitici, cei mari, acum rasar si la mine!
 

ghia_don

Active Member
Bucurati-va voi si bucurati-ma si pe mine cu florile voastre! :D
La mine mai e juma' de metru de zapada, asa ca voi vedea ghioceii cind la voi or inflori gladiolele :cry: ..
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Doina, ia-te de mana cu mine ca eu inca nu vad tufele mari din gradina de sub zapada :rofl:. Am un rhododendron care si acum e acoperit...i se zaresc cateva frunze...tare cred ca l-am pierdut
 

elipopa

Active Member
Va multumesc frumos tuturor pentru frumoasele cuvinte si pentru sentimentele sincere si curate :rofl: :rofl:
Si la noi a fost zapada mare, mare, dar, de cand a inceput luna martie, a fost cald si gradina mea de la bloc se bucura de soare! Astazi este din nou o zi superba, nu a mai batut nici vantul, mai e decat un strat acoperit un sfert cu zapada de cativa cm, acolo unde-s ghioceii!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus