Florval - producator trandafiri Braila

carmenushka

Active Member
Ebb Tide 29
Akito 2
Aquarel 3
Baccara 1
Bella vita 5
Bibi 2
Black Baccara 7
Delbard's 1
Doamna in mov 2
Double delight 4
Goldenfinger 1
Mainzer Fastnacht 1
Monika 2
New Dawn 3
Remy Martin 2
Vivaldi 2
Osiria 1

Asa arata lista de comanda pe care i-am trimis-o doamnei
 

marirogo

Active Member
marirogo a spus:
satirati: alb cu mov, galben cu mov ,alb cu roz ai alb cu rosu
Satiratii astia care or fi fiind, Osiria si Double delight banuiesc, dar alb cu mov o fi fiind Mainzer Fastnacht ? Dar alb cu roz?
 

Rose

Active Member
carmenushka a spus:
Cam acum 20 de minute am vorbit cu doamna la telefon . M-a sunat asa cum a promis si maine vine in Bucuresti si aduce personal trandafirii. In afaa de Ebb Tide din care nu are 29 de bucati(atatea se stransesera!) are toate celelalte varietati solicitate!
Asta e partea buna! partea mai putin buna dar pe care trebuie sa o acceptam este ca butasii costa 10 lei, si am intrebat-o de pretul de 8 lei si a zis ca la 8 lei sunt altii, poliantha, urcatorii, nu varietatile Th. Sincer n-am stiut ce sa spun si dupa ce stabilisem deja ca ne intalnim maine in Bucuresti sa preiau comanda nu prea am avut loc de intors sa zic, pai stiti trebuie sa ma gandesc daca imi convine pretul! Mii-a luat-o inainte si mi-a zis ca scutesc taxele de transport, in sfarsit asta e situatia, maine ma intalnesc cu dansa sa iau butasii si sa platesc toata comanda, deci voi credita personal pe toata lumea din aceasta comanda :) sper sa gasesc intelegere la voi si sa nu ma lasati cu ei pe cap ca intr-un faliment...si nu prea e momentul! :)
Sa-mi zici te rog care este urmatoarea etapa, practic ce am de facut pt ca nu am mai facut pana acum o comanda in felul acesta. Astept indicatii!
 

carmenushka

Active Member
marirogo a spus:
marirogo a spus:
satirati: alb cu mov, galben cu mov ,alb cu roz ai alb cu rosu
Satiratii astia care or fi fiind, Osiria si Double delight banuiesc, dar alb cu mov o fi fiind Mainzer Fastnacht ? Dar alb cu roz?
Am discutat mai mult in seara asta cu doamna si am lamurit cum e cu satiratii: realmente satirat nu are decat un tip acum de vanzare din cel rozsiclam cu alb. Mi-a spus ca va avea la nul mai multe tipuri de satirati
 

doina2009

Member
carmenushka a spus:
Ebb Tide 29
Akito 2
Aquarel 3
Baccara 1
Bella vita 5
Bibi 2
Black Baccara 7
Delbard's 1
Doamna in mov 2
Double delight 4
Goldenfinger 1
Mainzer Fastnacht 1
Monika 2
New Dawn 3
Remy Martin 2
Vivaldi 2
Osiria 1

Asa arata lista de comanda pe care i-am trimis-o doamnei
Noi ne putem intalni luni sau marti ca sa imi dai trandafirii.
Sa imi spui cati bani trebuie sa pregatesc.
 

carmenushka

Active Member
Voi face calcule dupa ce primesc trandafirii de la domana. Vreau intai s afiu sigura de ceea ce am primit, ca de exemplu la Ebb Tide inca nu stiu sigur cati va aduce mi-a zis 4-5-6 ...Abia dupa ce vad eu sigur ce am primit voi face calcule si voi anunta pe fiecare ce si cum
cu toata lumea din Bucuresti ma pot inatlni incepand de luni
 

Rose

Active Member
Cred ca toata lumea e nerabdatoare, eu cel putin nu ma gandesc decat ce minunatii vor inflori in gradinuta la anul :oops: :oops: :oops: !
 

carmenushka

Active Member
Din pacate treaba nu e extraordinar de bine organizata, cel putin asa mi-a lasta impresia, domana munceste mult si are si ceva probleme de sanatate, iubeste mult trandafirii si la anul inteleg ca va avea alte soiuri deosebite, si acum ar fi avut dar pe vorbe si povesti nu poti sa faci o comanda ferma, plus treaba cu pretul pe mine una m-a cam bulversat, ma gandeam la 8 lei butasul sau poate chiar mai putin, mai incerc azi sa vad daca ne face o reducere
 

carmenushka

Active Member
A venit doamna: am iar vesti bune si mai putin bune! :eek:f:
1. Nu mi-a adus niciun Ebb Tide dar! a zis ca ne va putea face rost de mai multe exemplare decat anuntase initial, dar abia saptamana viitoare
2. A adus din ceilalti trandafiri dar...nu pe toti! doar 15 din 39 ca a mai incurcat din ce avea de livrat :|
A ramas ca vorbim la telefon si saptaman viitoare revine in Bucuresti cu tot ce mai avea de adus din comanda

Trandafirii sunt cu radacina nuda, unii mai au inca tija pe care a ramas o floare ca sa se vada exact ce varietate e. din pacate i-a adus neambalati de-am stat pe marginea drumului sa aleg din multitudinea de butasi pe cei care erau comandati in lista :whew:
 

carmenushka

Active Member
Baccara 1
Bella vita 5
Bibi 2
Doamna in mov 2
Goldenfinger 1
Vivaldi 2

Acestia i-am primit, si mai e inca o varietate dar nu mai stiu acum care...(sunt la birou si sacii cu butasi sunt in garaj)
 
Sus