Gradinile noastre in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bebe Iris

Active Member
:) eu ma uit doar daca e umbra sau soare si care sunt nevoile plantei in aceasta privinta.
In rest, e prea mic terenul sa pot pune cum as vrea, unde-as vrea si ce-as vrea :roll:
 

gabiee

Active Member
alfa a spus:
multumesc , alfa :D
scuze , numai acum am vazut raspunsul :oops:

imi place , am mai vazut , dar nu stiam ca i se spune asa ....

vreau si eu sa termin ce am inceput in toamna .... am vrut un foisor cu gratar .... dar a iesit o terasa mare cu gratar :rofl:
gratarul a iesit foarte frumos , imbracat in piatra ... langa e o soba cu plita ( cum avea bunica :D , pentru copt vinete si ardei si ii mai gasesc eu intrebuintare ) si o chiuveta tot imbracat in piatra ... numai apa trebuie sa tragem pana acolo
trebuie sa mai punem gresie pe jos si in fata terasei sa amenajez ...poate pun cativa " pasi japonezi " .... si binenteles niste plante in jur
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
tranda09 a spus:
Stiu ca nu ai timp, de aceea, iata cateva info pe care le-am strans printr-o prospectare a pietei:
-polite care au aceeasi calitate dar preturi diferite Hornbach, Obi, Dedeman, acestea din urma avand si cele mai joase preturi.
-dimensiuni:800X18, 1000X18, 800X25, 500X18
-culori: cires, stejar, mahon, alun
Sitemele de prindere au o mare varietate.
multumesc tare mult! :hug:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: aia e o terasa acoperita in toata regula.Super!
M-as fi mirat sa nu il fi incercat :)
 

gabiee

Active Member
multumesc :D
si mie imi place tare mult
mai trebuie sa tragem si apa la chiuveta , inca nu stiu cum ... in pamant nu putem , ca peretele pe care e toata constructia e spatele garajului ...
mai e mult de lucru ....
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Gabiee ....JOS PALARIA! la asa ceva visez de mult si uite un vis frumos ce ai tu acolo :oops:

E facut personal sau e facut de meseriasi :?
 

gabiee

Active Member
:rofl: nu e secret :)
deci .... in poza nu prea se vede am avut initial trei pereti in forma de U ( aproape ) cu un picior mai scurt , sa va spun ce a fost acolo pe vremuri acum 10 ani ???? :oops: .... un cotet de porci :)
peretii acestia au fost tencuiti si au facut imitatia aceea de piatra pe ei
apoi constructia gratarului , imbracarea in piatra ( asta-i placa de piatra adevarata ) acoperisul ( fara pusul de lambriuri - ca le-a pus sotul ulterior in 3 saptamani :) ) , betonatul pe jos - nu mai tin minte exact cred ca 7/4 metri .... deci manopera la lucrarile acestia a fost 3.200 lei si materialele cam 3.500 lei ....
avand in vedere ca nu ne-am asteptat la asa o suma ....al meu sot s-a angajat ca in primavara aceasta pune el gresie pe jos .... sper ca pana in iulie va fi gata :rofl: , ca e tare migalos ... ce face iese pana la urma bine dar foarte incet inainteaza :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
nu i nimic , casa se face caramida cu caramida nu deodata , dar vb aia mai da si tu un "imbold" acolo cu o palinca ceva :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus