Hemerocallis

fixpix

Active Member
si eu am cativa de la babutza mea din anglia... imi trimisese vreo 6-8 feluri asa mai mititei... i-am zis mai bine mai multi si mai mici decat o tufa de o singura culoare.



sper sa infloreasca si ceilalti. si mai am o droaie din seminte... asa mai mititei... si aia poate la anu o sa ma fericeasca :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumosi, Fixule!! Poate facem un schimb catre toamna, ca am vazut si eu ca se inmultesc tufele.
 

fixpix

Active Member
da albela... imi trimisese... ca acuma nu mai apare deloc pe net. a iesit din lumea asta...acuma cine stie ce face?
gradinar... nu prea cred ca la toamna o sa am de dat. ca sunt mititei. tufele abia au cate 2-3 "evantaie" acuma. din englezu..."fans".
mai sigur la anu in toamna!
hehehe
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mai cit esti tu de increzator ca o sa iti rezista pina in toamana viitoare.sau ca o sa mai fi prin zona...sau ca o sa mai ai gradina...sau .ce mai stiu eu?
 

fixpix

Active Member
am... io cred ca mai e. dar la un moment dat a trecut o groaza de vreme fara sa o mai "vad" online... si nah...
i'am trimis un email, apoi o vedere cu oradea asta frumoasa... si intr-un tarziu a intrat online si mi-a zis ca nu mai e cu statu pe net... o fi patit ceva tanti.
tot imi zicea ca patise chestii cu lumea... ca ii cereau chestii, ca profitau, ca nah... chestii... chiar si din alea XXX
si a zis ca mai bine se lasa de sportu asta.
asa ca... i-am multumit si i-am urat... toate cele bune
:)
si gata
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
A mai inflorit unul:

Dupa mine e cel mai dragut de pana acum. De-abia astept toamna sa-mi mai comand vreo 5-6 feluri ca tare-mi place floricica asta :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
e chiar un pic mai inchis decat in poza, spre grena. Si ceva mai mare floarea decat la cel galben cu ochi rosu, are cam 7-8cm in diametru.
E tareeee frumos :visator:
 
Sus