Hibiscus Classic Pink

cornelia

Fondator
Membru staff
Ar putea fi. Ajunge mai putina lumina la el? Pentru ca atunci cand are lumina puternica rozul e predominant. Galbenul apare cand lumina e deficitara.
 

Sash

Active Member
Leanna a spus:
Sa va traiasca! :D E de talie mare ca si cel rosu batut :? ?
Stiu ca sunt offtopic, dar m-ati facut curioasa... Hibi sunt de mai multe dimensiuni?? Eu credeam ca toti se fac la fel de mari si ca sunt tinuti la dimensiuni reduse prin tundere..
Schizopetallus de ce talie este?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sash hibi sunt de multe feluri asa incat clasificarile sunt ... declasificate. Exista hibi veniti din Olanda care sunt de talie medie dar pastrati scunzi si compacti prin anumite metode. Exista hibi asa numiti de terasa care ajung pana la 2 m si ceva inaltime, deci au crestere rapida. Exista hibi de gradina (siryacus). In functie de clima, alt fel de hibilici sunt .. hibi de gradina. De exemplu, in Hawaii hibi Schizopetalus este de .. gradina. Cum o intorci ... tot nu reusesti sa-i clasifici ca lumea.
 

Sash

Active Member
Probabil ca si siryacusul nostru de gradina in Alaska e planta de apartament :) inteleg problema. Eu de fapt ma intrebam dintre varietatile "de camera" de la noi daca se duc catre 2m sau raman la 40-50 cm - ca preferinta/tendinta a lor.
 

asa cum am promis.........este a 3-a floare.pe a doua am ratat-o pt ca a inflorit in week-end si hibi e la birou, cand am ajuns luni, floarea era deja cazuta :cry:
inc-odata multumesc Michaela
 

Cristiana

Member
Asta al meu oare tot Classic Pink sa fie?



Prima poza e facuta in mai, cand l-am cumparat, celelalte doua acum.
 

nutilepadat

Active Member
Dupa parerea mea de incepatoare intr-ale hibi-ului zic ca este clasic pink :? superb Cristiana sa se faca si al mine mare :wink:
 
Sus