Hibiscus moscheutos

ghia_don

Active Member
Iza , si eu zic ca e tot cel din stinga e hibiscusul, frunzele sint identice...mai ai rabdare, nu te apuca sa smulgi nimic din ghiveci... :wink:
 

IZA

Active Member
ghia_don a spus:
Iza , si eu zic ca e tot cel din stinga e hibiscusul, frunzele sint identice...mai ai rabdare, nu te apuca sa smulgi nimic din ghiveci... :wink:
Multumesc , multumesc mi-ati dat sperante !!!:wink:
 

IZA

Active Member
:cry: :cry: :cry: nimic hibiscus. Unul e dud altul e zmeura salbatica .Am gasit plante identice in gradinita.Ma consolez ca poate n-au fost mature semintele ca le-a" palmat" o prietena din Italia dar nici ei nu i-a rasarit nimic, nici macar buruiana , asa ca eu trebuie sa ma si bucur ca totusi am crescut ceva acolo. Haideti ca ma pufneste si rasul dupa atata plans :rofl:
 

sorina

Active Member
eu am cumparat unul alb de la Bakekr si vraeu sa va zic este ca o radaina mai bulboasa pe care am plantat-o direct in gradina . Tineti-mi pumniica sa iasa ca tare mi-am dorit asa ceva :eek: :eek: :eek:
 

fixpix

Active Member
si io am avut cu puiutii mei din seminte sterpelite din grecia... dar cred ca erau prea mititei si seceta prea mare...ca pe rand s-au uscat... desi i-am tot udat... (tot - de 2-3 ori pe sapt. cand mergeam la tara).
cred ca mai e unu mititel care da semne de inzdraveneala... are vreo 3-4 frunzulitze verzui... asta macar de ar ramane...

ar fi cu flori maaaari mov inchis spre rosu.
 

fixpix

Active Member
pai lasa ca creste el. o sa vezi!
apa sa-i dai...ca la seceta asta...
si nu uita... sa pui lastari la prins...ca precis or sa fie doritori la schimb etc...
oricum mor peste iarna!
:rofl:
vorbesc de parca as zice sa faci zacusca, oricum rosiile si vinetele nu sunt perene!
:rofl:
 

albela

Active Member
Cum sa moara peste iarna? . Nu vorbiram noi prin primavara ca se usuca tulpinile iarna si primavara da din nou? Eu am deja 3 tulpinite de cca 20 cm la al meu.
 

fixpix

Active Member
albelaaaaa..... io la lastarii de pus la prins ma refeream. daca vine frigu aia "mor"....
nu te speria!
:rofl:

adica...daca tot mor/trebuie tunsi cand vine frigu...de ce sa nu puna sorina lastarii la prins si sa faca schimb cu altii pentru alte culori...etc.
 

fixpix

Active Member
HEY... si io vreau. nu cred ca o sa am de la puisorii mei lastari de pus la prins. da poate va tentez cu altceva de prin gradina!!!
:cry:
 
Sus