Hornbach

Dati o nota acestui furnizor!

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 0 0,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 100,0%

  • Total voters
    1

nely

Member
Am inteles ca la Hornbach in luna noiembrie au expozitie si ceva reduceri...pt doritorii care vor sa faca un drum pe acolo, la mine nu exista asa ceva :(
Daca este cineva amabil si ajunge pe acolo si nu deranjez prea tare, m-ar interesa si pe mine o Cattleya si un Zygopetalum sau o Miltonia, binenteles contra cost si ma recompensez pt deranj :oops:
 
D

dyayzh

Guest
La Hornbach Brasov erau epicattley la 40 ron, diferite cambrii care mai de care mai interesante si patate de la 40 ron la 26, vanda 150 ron, zygopetallum tot in jur de 40 si multe..multe phale :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ooof multe mi-ar fi placut si mie de la Hornbach dar noi astia din V tarii nu avem asa ceva.

Ooof!
:cry: :cry: :cry:
 

Pocalinda

Member
Am fost si eu la H si mi-am luat o clematita Dr.Ruppel la reducere. Nu sunt foarte incantata ca e cam galbioara si ma tot sperie tulpinitele alea asa subtirele dar la 10 ROn merita un experiment.
O plantez si o tund, ii pun un pet in cap, ceva? O musuroiesc? :|
 

angela draganoiu

Active Member
azi am fost la Hch. aveau multe orhidee, mai multe decit de obicei, dar cam scumpe. adica un oncidium galben era 54 lei :roll: , vanda (aveau 3 culori alb, ciclam si albastru) 150 lei :roll: , phalenopsis 39 dar si unele cu 129 lei. am vazut o phalenopsis maudis :? vernil absolut superba la 44/45 lei. mai erau cambria rosie, miltonii, dendrobium, cymbidium si mai aveau inca o oarhidee dar nu mai stiu cum se numeste dqaca nu ma inse era ludisia. toate dadeau un parfum delicat. era o incantare printre orhidee, cred ca adusesera marfa noua la capitolul asta.
 

angela draganoiu

Active Member
ieri la Hch aveau multe orhidee dar, dupa parerea mea, ingrozitor de scumpe. e vorba de phalenopsis unele erau cu 29,99 lei altele cu 69,99 lei. mai aveau cambrii foarte frumoase cu 49 lei, cred, miltonii (da' astea nu prea mi-au placut. aveau albe si rosii), vanda superbe si cymbidium la minunatul pret de 180 lei. si mai aveau vreo 3 buc. mini phale cu 24 lei insa nu aratau prea bine.
aveau si ghivece masca pt orhidee din plastic alb semitransparent la 5 lei. frumusele. am luat unul si se potrivbesc foarte bine pt phale.
la reduceri de pret erau phale si tilandsia insa pretul era redus cu 50 % fata de cel initial si nu merita pt ca phale, de exemplu, erau si cu pret initial de 69 lei deci ........... si vreo 2 vanda insa erau pe moarte saracele.
 

alfa

Active Member
A sosit marfa de primavara la Hornbach, dar din cauza temperaturilor deocamdata tin totul inauntru. Au adus magnolii, salcii pendula si tortuosa, taxus, thuie, buxus, trandafiri in ghivece, trandafiri pomisor, vinca minor, hedera, pachisandra, bulbi Vilmorin si multe altele.
Preturile..... thuia la 29 si sunt cam de 1m, magnoliile tot de aprox. 1 m la 150-160 parca, hedera, vinca si pachisandra parca la 5-6 Ron si sunt la ghivece de 9x9. Restul nu mai tin minte.
 

alfa

Active Member
si daca va intereseaza..... ca eu pentru asta am tot fost asa ds la ei.... au bagat la reduceri produsele Takasho. - stalpi si scarite pentru cataratoare, inclusic arcadele de trandafiri. Asa am luat azi in sfarsit arcada redusa de la 489 Ron la 250. E mult si asa, :rofl: dar e foarte solida.
 

Mali_

Member
alfa a spus:
si daca va intereseaza..... ca eu pentru asta am tot fost asa ds la ei.... au bagat la reduceri produsele Takasho. - stalpi si scarite pentru cataratoare, inclusic arcadele de trandafiri. Asa am luat azi in sfarsit arcada redusa de la 489 Ron la 250. E mult si asa, :rofl: dar e foarte solida.
Asta da veste buna. Si eu imi caut niste arcade pentru trandafiri. Cam ce deschidere are cea pe care ai luat-o tu?
 

alfa

Active Member
Marfa nou cat cuprinde la Hornbach! Foarte multi trandafiri la ghiveci. Toate din Germania venite, numai soiuri unu mai vestit decat celalalt. Preturi pe masura, intre 19.99 - 42.99.

Tot felul de arbusti la cutie la 16 Ron, gentiana plina cu boboci la 19, vinca si alte acoperitoare de sol, aromatice la ghiveci la 7 Ron parca, ranunculus, banuti, pomi fructiferi si multe altele. E primavara, ce mai! :D
 

alfa

Active Member
La Hornbach Militari sunt la reducere 50% trandafirii de la Tantau. Preturile sunt 15 ron/20 ron . Toti sunt la ghiveci, soiuri foarte frumoase. Arata binisor, sunt toti vii si verzi, dar la unii se vede ca au suferit.
Tot la 50% reducere diferiti arbusti. Ex: prunus triloba redus de la 60 ron la 30. Cativa aratau foarte bine.
 
Sus