Identificare Trandafiri

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Westerland e trandafir de parc f parfumat ,se face o tufa mare ,dar se poate conduce si ca urcator :wink: ma tot gindesc ce ar putea fi daca nu e W :gandit:
 

bebe Iris

Active Member
diana999 a spus:
multumesc Anna. Mie mi se pare ca e Remy Martin, dar mai astept si alte pareri :D
Si eu zic ca este Remy Martin.
Trebuie sa fie foarte placut parfumat.
Si sa se deschida la culoare treptat, florile rezisa mult pe tija, dar se decoloreaza pana la un roz-crem.
 

diana999

Active Member
bebe Iris a spus:
diana999 a spus:
multumesc Anna. Mie mi se pare ca e Remy Martin, dar mai astept si alte pareri :D
Si eu zic ca este Remy Martin.
Trebuie sa fie foarte placut parfumat.
Si sa se deschida la culoare treptat, florile rezisa mult pe tija, dar se decoloreaza pana la un roz-crem.
exact asa sunt acum florile, roz deschis spre crem.
 

mymo

Active Member
Vin cu poze noi si din mai multe pozitii :)
Cel galben,are floare mare,usor parfumat,se deschidela culoare pe masura ce se "invecheste" floarea.

Bobocii la cel portocaliu:
 

elaelena

Member
am si eu un urcator care a inflorit prima oara ...eticheta nu o mai am si nu stiu ce e..pare un rambler(lastari f. flexibili si subtiri, luuuungi, frunze verzi, fara luciu
este usor parfumat..la gradina botanica l-am vazut ca o tufa maaare , din pacate nu avea tablita de identificare
ar semana cu rosa wichuraiana dar nu stiu daca s-a comercializat pe la noi asa ceva ...il am dintr-un magazin de-al nostru
 

mymo

Active Member
Eu zic ca are floarea prea mica si e prea inchis la culoare ca sa fie Peace.
Pentru comparatie,prima zi:

Peste cateva zile:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc fetelor.Pana la urma numele conteaza cel mai putin.
Mai am unul inflorit si no name

 

bebe Iris

Active Member
Sus