In gradina in fata blocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Ce sa fie? "uite un loc bun de plimbat copiii". Azi in timp ce eu pozam doua tinere mamici stateau la noi pe banca, sub pergola cu clematita inflorita.;-)
 

Blitz

Active Member
Superb a iesit, Cornelia :D :D :D

Eu am renuntat la "gradina din fata casei" ca babele vecine smulg tot ce este verde pentru gainile lor :evil: :x :evil:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Uraa, vesti bune: se pregateste sa infloreasca un bujor nou. Bobocul e alb-rozaliu. Ma rog sa fie unul din cei de la Anthesis de anul trecut. Au mai inflorit irisi, trandafiri, garofite, margarete, caldaruse. Poze poate reusesc sa fac maine.
 

angela draganoiu

Active Member
se pare ca gradina ta a inspirat si pe altii.
in fata blocului al mine e un spatiu foarte mic insa mai multi vecini s-au ambitionat sa-l transforme in mini expozitie de flori si .............. a mers. sint trandafiri infloriti, sint crini, sint ............ multe alte flori. deocamdata nu le rupe nimeni, ba mai mult am vazut si alti vecini dand rasaduri de flori celor care se ocupa de mica gradinita. nu am crezut ca asa ceva poate fi realizbil dupa cum aruncau toate resturile pe geam fix in acel spatiu. Doamne ajuta ! le-o fi venit gandul cel bun intr-un final.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Off, m-a omorat webshots-ul asta! Dispar pozele aiurea in papusoi. :mrgreen:

Merci Angela, poate chiar a fost un exemplu gradinuta noastra.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus