Koehres Kaktus (seminte)

fixpix

Active Member
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
daaa
si am schimbat vreo 10 emailuri cu tipa. Bettina.
io zic ca max 1 sapt. pe vinerea viitoare io sper sa am semintele macar la mine si apoi in cealalta sa le trimit la lume!
:roll:
 

marirogo

Active Member
Ei, asta da veste grozava!!!! :clap: :clap: :clap:
Eu ma gandeam ca prin martie o sa avem semintele!
Vezi Caline, daca ai facut tu comanda te-a servit mai repede d-na!!! :evil:
Glumesc! Laudele sunt pe deplin meritate! Multumim frumos pt toata implicarea ta!
 

fixpix

Active Member
da,da... asta o fi secretul... :rofl:
na gataaa ca iar o luam raznaaa!
cum apar semintele, cum vi le trimit.
Astept adresele pe ... PM!
De la toate!

CALIN
 

fixpix

Active Member
marioara a spus:
Calin confirma-mi ca ai primit banii. I-am depus ieri pe la 3 si ceva.
da marioara....scuze.... m-am si grabit sa fac plata ca am si uitat sa iti zic.
au intrat una-doua (toti 130). comanda e cica deja pe drum spre noi!
sa imi trimiti pe PM un nr de tel sa te pot suna cand vin, ca sa ne intalnim sa ti le dau.
pe PM, nu pe forum!
CALIN
 

georgiana

Member
Esti mareeeeeee Fixule!!!!!! :* nu ma asteptam sa fii asa ...,,fulger".
Serios.... a mers ff repede si bine comanda!!!!
(sa avem bafta si la germinat semintele)
 

doina

Member
Felicitari Fixule :D , felicitari si noua ca ne-am mobilizat si am platit repede :rofl:
Abia astept semintele :dans:
 

fixpix

Active Member
Au sosit !!!

DECI!
seminte calde!
acum 10 minute le-am scos de la posta. intr-o cutie. dragut ambalate. fiecare comanda in punga de plastic cu factura la fiecare.
eu nu le desfac, asa cum sunt ele vi le pun in plicuri si vi le trimit.

eu is multumit. la lewisia si lachelia par cam putine semintele...nah, is si mici ele! :rofl: dar am numarat cam 10 buc.
la agave, mult mai multe seminte!

PLUS... deoarece am platit (transferat) un pic mai mult, adica eu cu tipa am calculat taxe paypal normale, dar ne-a luat mai putin (probabil se gandesc ca noi romanii suntem mai saraci si sa nu ne taxeze prea mult HAHAHA) si am avut un credit de un euro si ceva. i-am zis sa ne puna ceva seminte in plus.

si avem:
Gymnocactus viereckii - 2 plicuri
Gymnocactus aguirreanus - 2 plicuri
Gymnocactus beguinii - 2 plicuri

eu nu imi retin nici un plic, pentru ca nu prea imi plac cactusii astia tzeposi!

dar cum le impart? sunt 6 plicuri la 8 persoane!

astept sa-mi spuneti voi... daca sunt printre voi care iar nu vreti seminte de cactusi... sa-mi ziceti!

CALIN
 

celeste

Member
Ura ! Vesti bune ! :D Bravo fixule !

In cazul asta eu mi-as dori Gymnocactus aguirreanus daca se poate... :oops: Eventual eu le pot imparti cu altcineva, ca sa fie toata lumea multumita.
 

magda

Active Member
Moderator
Super veste ! Multumim Calin ! esti grozav ! Eu as dori cateva seminte de G. viereckii .
 

marirogo

Active Member
Super! Caline, multam ! Esti tare !

Eu as prefera din Gymnocactus beguinii, impartite cu Ira ! Multumesc!
 

fixpix

Active Member
pai doar viereckii sunt cam 20. celelalte doua feluri, doar 10 seminte pe plic.
zic sa nu le despart ca daca sunt 10, ce sa mai impart? daca le ia cineva, si are noroc cu germinatul, poate sa dea si celorlalti.

si eu am de gand sa imi incerc norocul cu semintele mele, si daca am mai multe plante, normal ca o sa vreau sa fac schimb cu voi.

avem lista cu ce a comandat fiecare ASA CA nu scapati de mine!
:rofl: :rofl: :rofl:


Deci... doar viereckii are rost sa impart in 2, daca sunt mai multe doritoare (decat 2).
Beguinii si aguirreanus doar 10 seminte... nu le impart.
Doar daca asa vreti voi!

:roll:
 

fixpix

Active Member
apoi dintr-o samanta taiata in 2, multa indemanare tre sa ai ca sa iti si germineze CEVA!
:eek:

pai deocamdata:
Celeste G.a
Ira G.b
Magda G.v
Georgiana G.v
Marirogo G.b

Inca nu e motiv de imparteala.
Le asteptam si pe Doina, Dumitza si Marioara sa voteze!
 

dumitza

Member
V-am zis eu ca atata liniste prevesteste o furtuna????? :) Pana sa intru eu sa vad ce se intampla,ati scris un roman.

Bravo Pixi,mi-ai inveselit ziua. :D Eu nu vreau seminte de cactus,o sa am destul de furca cu cycas si abies (ca nu am avut de lucru)asa ca las pe fete sa se ocupe de teposi. :wink: .
Oare frigul asta nu le face rau la seminte,ma gandeam la cele de adenium :( . Ca stiu pe cineva care zicea ca nu cumpara seminte de adenium iarna.
Dar nu mai am rabdare,asa ca ce o vrea sa se intample :( .
Pixi,te rog pune-le la posta luni pe ale mele,daca nu te incurc prea tare, sa nu prinda week-end-ul pe la posta,ca am vazut eu ce seriosi sunt astia de la posta.... :x
 
Sus