Lagerstroemia indica

happy

Well-Known Member
Sa nu-mi zici ca ale tale sunt inflorite gata!Cred ca ai luat poze dupa net :rofl: Sa-ti creasca mari! :D
 

happy

Well-Known Member
happy a spus:
De anul trecut ma duce cu vorba ca imi trimite ba prin posta ba prin fratele meu.Mi-am luat gandul,caut in alta parte.Pacat ca avea si pawpaw! :(
Imi retrag cuvintele:am intrat in posesia a doua lagestroemii,una alba si una lila cu ajutorul unei fiinte scumpe si binevoitoare :D :rofl:
Inca nu sunt in gradina mea dar sunt cumparate! :wink: Asa ca Gabiuta nu esti singura pe lume :rofl:
 

happy

Well-Known Member
Ai niste frumuseti deosebite la tine in pepiniera :clap:
Peste 2,3 ani o sa fie si ale mele si ale Gabiutei la fel de mari
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:) pai da...nu peste citiva ci peste 1-2.Cresterea este rapida mai ales in primii ani.Acum e momentul in care ii formezi cum doresti .Copacel sau tufa.
 

riana

Active Member
eu sunt foarte dezamagita de ele, in primul an au fost frumoase dar pe an ce trece infloresc mai anemic si nici nu mai cresc cu toate ca le-am protejat peste iarna
 

riana

Active Member
nu are daunatori daca la asta te referi.este frumoasa dar creste ca o tufa pt ca tot ingheata iarna.mi-ar placea copac :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Se pare ca abia dupa al treilea an pot rezista neprotejate in gradina.Ale tale citi ani au?
 

happy

Well-Known Member
Se comporta ca si jujube.In primii ani degera si apoi creste !Cand va intra Riana la scoala o sa ai si crape myrtle pom! :wink: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am inceput sa string seminte de la cea rosie si mov.Ofer cu drag doritorilor.Incep sa faca seminte si celelalte culori :D
 

victoria

Active Member
Gabiuta a spus:
Am inceput sa string seminte de la cea rosie si mov.Ofer cu drag doritorilor.Incep sa faca seminte si celelalte culori :D
Mi-ar place si mie niste seminte din toate culorile pe care le aveti :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Victoria cu mare placere.Eu nu fac experimente cu ele ca am deja 5 plante mari ...cred ca e GATA!!! :rofl: asa ca iti dau cu mare placere.Sa mai asteptam putin sa vedem ce fac celelalte si ti le trimit pe toate. :D
 

victoria

Active Member
Gabiuta a spus:
Victoria cu mare placere.Eu nu fac experimente cu ele ca am deja 5 plante mari ...cred ca e GATA!!! :rofl: asa ca iti dau cu mare placere.Sa mai asteptam putin sa vedem ce fac celelalte si ti le trimit pe toate. :D
multumesc mult de tot :D
 
Sus