Materiale & unelte pentru aranjamente

blueheart_d

Member
iudit a spus:
Faceti coronite de craciun,din cele care se agata pe usa.
Baza lor,nuiele,crengi subtiri de salcie.Le ornati cu buxus sau cu crengi de brad,numai ca bradul se scutura cam repede.Le decorati cu conuri in culoarea lor naturala sau vopsiti cu bronz auriu sau argintiu.Mai puneti un glob ,o funda mare rosie si iata coronita facuta de manuta noastra si nu mai dam bani pe ea.
Cand vine timpul de facut coronite,va arat pas cu pas cum fac.
E sarbatoarea mea preferata si ma pregatesc cu drag pt. ea.
iudit, ai pregatit ceva pt Craciun pana acum?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
:rofl:
Deocamdata am vopsit cu bronz crengi de salcie creata.Urmeaza sa fac aranjamente pt. mese.Am decorat geamurile ,si urmeaza coronitele si brazii.Facem unul in casa si unul afara.Ieri am cumparat o gramada de globuri si instalatie de lumini pt. exterior.Cand e gata,fac poze.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Margaretuto,in diferite vaze,ghivece,recipiente care-mi plac,sau daca sunt mai urate,le dau cu bronz.Ca sa tina mai mult caut crengi de buxus,pun crengi de salcie creata,conuri,globulete,erc.Dupa gust.Hai ca merg si caut crengi de buxus pe aici prin zona,si incropesc rapid un aranjament.
 

Fleur

Active Member
M-am jucat si eu cu fiul meu cel mic zilele trecute si iata ce-am facut:

http://fleur.sunphoto.ro/ornamente_Craciun

Nu sunt chestii extraordinare dar sunt usor de facut, costa putin ca am folosit materiale pe care le aveam si sunt originale chear daca la unele am avut niste surse de inspiratie, am schimbat unele lucruri.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Cele facute de mana copiilor,sunt cele mai frumoase.Te unge pe suflet cand stii cat suflet a pus un copil ca sa te bucure pe tine ca parinte.
 

Fleur

Active Member
Multumesc de aprecieri! :D
Cu rabdarea am fost amandoi, intrebati-ma cine a strans mizeria care se facuse :rofl:
 

cory_helen

Active Member
se poate pune grau... am la birou pe cineva care a pus intr-un ciorap si sta in permanenta pe o tavita cu apa... e f haios, intr-adevar...

incercati cu grau, ca incolteste f repede... succes... :D
 
Sus