Morami Horticola

anasstasia

Active Member
http://www.morami.ro/seminte-si-rasadur ... flori.html

Am luat legatura cu cei de la aceasta firma, deoarece produsele lor imi par atractive si la un pret acceptabil si am primit urmatorul raspuns:

"Buna seara,
Ne bucura faptul ca sunteti interesata de produsele firmei noastre.

Produsele firmei noastre sunt destinate atat persoanelor fizice cat si juridice.

Coletele sunt expediate prin Posta Romana sau curierat rapid (Fan Curier) in toata tara, incasarea coletelor fiind in sistem ramburs (la preluarea coletelor). Taxele postale sunt in functie de greutatea coletului si de valoarea de ramburs.
In privinta comenzii minime, aceasta nu este stabilita nici valoric nici cantitativ, dar trebuie facuta in asa fel incat sa fie rentabil pentru d-voastra.

Cu respect,

Simona Tarlea

Administrator MORAMI SRL"

Cred ca astazi voi face o comanda.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Eu vreau sa fac un solar si vad ca au o folie laudata de 200 microni , dar la semintele ZKI e cam aiurea ca nu vand la plic , ci doar la 500-1000 seminte , si e cam mult pentru o gradina personala :|
 

anasstasia

Active Member
Eu am trimis comanda. Am luat bulbi de gladiole si trandafiri. Am vazut ca la seminte cantitatea unui plic este mare.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
La seminte am mai cautat si vad ca cele de sem-luca sunt si la plic mic , dar fara nicio descriere a plantei .

Pretul la pomi vie si restul e destul de bun.
 

anasstasia

Active Member
Scuze, acum am vazut mesajul tau. Nu, inca nu mi-au trimis e-mail. Cred ca o sa il trimita in momentul in care vor vedea comanda data. Nu cred ca vine automat.
 

bebe Iris

Active Member
asa citisem ca vom primi automat mail, apoi vom fi sunate pentru confirmarea comenzii si stabilirea detaliilor de livrare...
ma gandeam ca poate n-am scris corect adresa de mail :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
Offf Oana si ce mult imi doresc strugureii... :(
Sper sa raspunda repede, ca la capitolul rabdare stau cam prost...am epuizat-o toata la celelalte comenzi :rofl:
 

coral

Member
A primit cineva ce a comandat de la aceasta firma?Ma intereseaza butasii de vita de vie,cine ii produce?
 

anasstasia

Active Member
Eu si Bebe Iris am comandat, insa eu inca nu am primit comanda. In mod normal miine ar trebui sa fie pusa la posta. Bebe nu stiu daca a primit comanda.
 

bebe Iris

Active Member
anasstasia a spus:
Eu si Bebe Iris am comandat, insa eu inca nu am primit comanda. In mod normal miine ar trebui sa fie pusa la posta. Bebe nu stiu daca a primit comanda.
Nu am primit nimic, cu toate ca mi-au spus ca o pun la posta in 18.03.2011...deja trebuia sa ajunga...poate ca nu mi-au pus coletul cand au promis...alta explicatie nu este :(
 

anasstasia

Active Member
Mor pe toti cei care sint neseriosi. Am o mare problema legata de acest lucru. Eu daca zic o vorba, pai vorba e. :rusine: :rusine:
 

Floria

Active Member
Am nevoie de ajutorul vostru.
Vreau sa-mi cumpar de la acest furnizor un aspersor si nu stiu pe care sa-l aleg. Gradina mea are 15m/25m iar apa este potabila dar nu are presiune foarte mare mai ales seara cand toata lumea din oras uda prin gradinile lor.
 
Sus