OBI

kriss

Member
Sash: ai atata dreptate. eu am uitat sa scriu ca erau frumos aranjate plantele si pareau ingrijite. am vorbit doar cu doi angajati de la electrice, dar erau foarte de treaba si mi-au raspuns la toate intrebarile.
 

flo_flu

Member
Salut,
am si eu o intrebare (pt cei din oradea in mod special), as vrea sa dau o fuga cu Dracu(Mic) pana la Oradea la obi si brico (in cluj nu avem) si ne-ar interesa daca merita sa batem atata cale pana acolo.
 

flo_flu

Member
in principal am vrea sa ne "clatim" putin ochii si sa mai iesim putin din monotonia din cluj. Ne-ar interesa partea cu "lemnoase" in principal.
Si daca o fi sa ni se lege ceva de maini n-o fi rau. :)
 

Sash

Active Member
Daca mergeti dupa ce au aprovizionat cu plante (si seamana cu astia de aici) merita sa mergeti sa va clatiti ochii :) Cred ca am mai spus-o pe undeva... inainte de a merge dati un telefon, cereti pe cineva de la departamentul gradina si...intrebati cand, ce, cate, la ce pret si ce va mai trece prin minte :) ca sunt la inceput si personalul e amabil.
Daca prin lemnoase te referi la bonsai aici am vazut de 2 feluri - unii mici (10-15cm) similari celor pe care ii am eu (ulm chimnezesc, carmona, ficus retusa si inca vreo doua feluri) la 20 ron si altii mari la 80-90 ron (ceva conifere cred ca erau, dar nu m-am uitat cu atentie ca depaseau bugetul alocat.
 

karmenutza

Member
Aseara era plin la Obi cu plante! Aveau 3 mese pline ochi de orhidee, aveau niste begonii inflorite superbe - rosii, albe si un portocaliu care mi-a mers la suflet - vreo doua mese. Si multe, multe altele. Au primit marfa de miercuri.
 

Sash

Active Member
Azi:
- primule 1,99
- phale reduse 17
- orhi mix reduse la 40 (cred)
- bonsai redusi la 10 si 60 ron
- bulboase de primavara foarte frumoase
- amarylis niste bulbi enormi la 24 (cred)
- si multe altele

ca observatie, plantele reduse aratau bine, nu fara flori, frunze sau ofilite.
 
acum m-am intors din obi berceni...cu o phale de 26.6 ron si o violeta de parma de 9.9 ron. preturi ok...zic eu...si muuuulte flori!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Clerodendron thompsonie nu aveau cumva?Vreau neaparat sa cumpar aceasta planta fiindca puiului meu nu ii merge bine :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Gabiuta si acum spui? Au avut acum vreo luna cred. Pret aprox 30.

Karmenuta si ce fel erau violetele? :)
 
Sus