Oncidium

ghia_don

Active Member
Eu am scos afara toate orhideele cu pseudobulbi tocmai din cauza ca nu-mi placeau cum se comporta in casa .Au stat in ploaie toata perioada asta si parca vad ceva indreptari in bine la unele dintre ele...
 

sarselia

Active Member
Moderator
CristianG a spus:
sarselia a spus:
Multumesc Doinei2009 pentru frumusetea pe care o am de la ea si care a inflorit!
Iata-l:

http://picasaweb.google.com/sarselia/On ... 4566609842
Un oncidium tare dragut....Felicitari!L-ai primit prin posta de la Doina? :D
Multumesc mult!
Da mi l-a trimis Doina prin Posta acum vreo 2 luni si avea aceasta mica tija florala.Mi-a fost teama ca din cauza drumului nu isi va duce inflorirea la bun sfarsit dar nu a fost asa.
Si ale mele stau afara agatate de un pom si au soare dar filtrat de frunzele acestuia.Vad ca le place tare mult.
 

CristianG

Well-Known Member
Se pare ca serviciile postale nu sunt de neglijat.Foarte fain! Uneori nu prea am incredere in posta din considerentul ca este posibil sa nu ajunga coletul la destinatie. :D
 

Kati

Active Member
Cristian, daca impachetezi bine de tot planta, cei de la posta nu au sansa de a o face terci :evil: Insa iti cam trebuie rabdarica muuulta pana faci un colet :)
 

Kati

Active Member
Arselia, sa-ti traiasca frumusetea! Cu toate ca nu ma dau in vant dupa Oncidium, in poza arata foarte bine. Si va si spun de ce: imi plac mai mult orhideele cu flori mari :mrgreen:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Subscriu celor spuse de Kati.
Daca le ambalezi bine ajung in regula.Mai sunt si exceptii dar in general nu am avut nicio problema cu plantele primite prin Posta.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Va multumim.
:oops:
M-am mirat si eu cum de s-au grabit sa infloreasca taman in plina vara.De regula infloresc toamna-iarna dar cu vremea de afara, nu e de mirare, ca au crezut ca a dat toamna peste ei.
 
Sus