Plant Shop

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

fraila

New Member
A mai cumparat cineva flori de pe acest site??
http://plant-shop.ro/
preturile si costul transportului mi se par decente...mi-as dori foarte mult o dicentra spectabilis dar nu stiu ce sa fac ...sa o comand acum sau sa mai astept?...bineinteles ca o sa mai achizitionez cate ceva dar as vrea sa stiu daca a mai comandat cineva si in ce stare au ajuns plantele...
multumesc celor care or sa-mi raspunda.. :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
pretul la livrare e f bun si unele preturi sunt chiar apetisante , dar acum sa vedem si cum se descurca ei cu livrarile?
 

alfa

Active Member
Ce de phlox pitic au :eek: ...Vai ce dor imi acum de primavara... m-a mananca palma rau sa lansez o comanda, dar deoacamdata doar ma scarpin :rofl: :rofl:
 

elaelena

Member
si mie mi-au facut cu ochiul cateva plante dar daca le comand acum, iarna, unde le tin pana la primavara?....plus ca e frig si s-ar putea sa degere in timpul transportului.....cred ca astept pana in februarie-martie
 

presco

Active Member
Tot cautand pe net am dat si eu peste site-ul asta. Au niste preturi super ok. Parca e prea frumos sa fie adevarat. A mai comandat cineva de la ei?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Chiar au preturi bune si ma mananca palmele dar mai astept si eu...
Ooof ca abia astept sa vina o data primavara cea frumoasa!
:roll:
 

presco

Active Member
Asa e, oricum acum degeaba comandam. Pe la inceputul lunii martie cred ca incep livrarile la unele produse.
 

victoria222

Active Member
Dar ce preturi bune au. Sunt curioasa cat de mici sunt plantele la asa preturi bune. Au niste plante foarte faine pe care le caut demult: astilbe, pulsatilla, sedum-uri interesante, coada soricelului galbena si ierburi decorative frumoase si ieftine....
Presco, si eu ma gandem la fel - parca e prea frumos sa fie adevarat; sau ne-am obisnuit noi cu preturi aberante gen Sieberz si Bricostore.......
 

presco

Active Member
Din cate am inteles e o pepiniera romaneasca si poate asta e strategia lor pentru a vinde, lasa preturile mai mici. Eu am dat peste ei cautand heuchera rosie dar am gasit multe perene pe care le-as dori inclusiv hibi moscheutus la doar 20 de lei.
 

victoria222

Active Member
O sa sun eu maine la ei sa vad cand incep livrarile si daca putem comanda din timp pentru a rezerva plante. Va spun maine ce am aflat.
 

victoria222

Active Member
Am vorbit cu ei si au spus ca livrarile incep de pe 15 martie. Se pot face comenzi si acum, daca vreti sa va asigurati ca sunteti serviti primii cand incep livrarile. Au mai spus ca nu sunt trecute toate plantele care vor fi disponinile in noul sezon. Deci o sa apara si noutati. Din ce plante sunt afisate acum pe sait, toate vor fi disponibile :D
 

presco

Active Member
Multumesc Victoria, esti o scumpa! Eu deja mi-am incarcat cosul de cumparaturi, dar mai astept noutatile. Au preturi foarte bune, la 5 lei cumpar si de la babutele din piata si si ce vand ele sunt plante comune. :D
 

victoria222

Active Member
Asa este Presco, si eu mi-am umplut cosul :rofl: Am vrut si din aia, si din ailalta, si s-au adunat peste 200lei :ros_unghii: iar acu stau sa ma gandesc o ora la ce sa renunt ca parca-i cam mult, desi cand le-am numarat....o caruta de plante! :)
 

presco

Active Member
Si eu am mai scos din ele si din cauza banilor dar si pentru ca de fiecare data cand ma duc cu sacosa plina de plante la gradina, vorbesc de una singura ca nu mai stiu pe unde sa le plantez! :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus