"Recensamant" camellii

Aura

Member
Eu mi-am cumparat , de curand, pe a mea de la chiosculetul cu flori, din Esplanada Cora Pantelimon, cu 30.00 Ron. Am fost si pe la Deco Flora, la Romana..dar nu mi-au placut cum aratau, cam vestejite, micute, fara bobocei si mugurasi...si nu mai spun ca pe doamnele de la Trias de pe la sfarsitul lui octombrie pana am gasit cameliuta mea, le-am sunat saptamanal sa le intreb daca aduc camelii... :mrgreen: deci "io" -s aia care suna de zor pt camelii... :oops:
Imi plac tare mult ! doar sunt niste pomisorii , nu ... ? pomisori cu flori :wink:

Aura
 

bebe Iris

Active Member
Am si eu una, micuta, plantata in gradina pentru ca scria hardy pe ambalaj . E verde, sper sa treaca peste ultimele geruri din iarna asta.
 

vist

Member
bebe Iris a spus:
Am si eu una, micuta, plantata in gradina pentru ca scria hardy pe ambalaj . E verde, sper sa treaca peste ultimele geruri din iarna asta.
...deci daca e HARDY...poate fi de exterior????????????
 

mymo

Active Member
Da,dar eu personal n-am vazut(pe net) nici una care sa reziste la temperatura mai mica de minus 15.Dar,eu as incerca chiar daca ar fi sa le protejez pe timp de iarna.
 

ira

Member
Mymo , cred ca poti pune link-ul la furnizori :) Si daca se pune de o comanda iau parte si eu!!!! :rofl: :visator:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Astept si eu un raspuns de la cineva din UK.Sa vedem ce zice de rentabilitatea unei comenzi.Daca e ok o sa vreau si eu citeva.
 

geodezia

Well-Known Member
camelii

am sa pun poza cind vin fetele in vacanta . este impreuna cu o fuxie alb cu roz . asa cred ca a ramas in viata acela care reusete sa traiasca mai mult a fost cred scopul ei . ca altfel nu imi dau seama cum de a reusit sa traiasca dupa esecurile cu celelalte . am incercat anul trecut sa prind din lastari dar nu mi-a reusit experimentul . am incercat si cu agrafa si cu petul . anul asta incerc cu pastila de turba .
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mymozo eu am inteles ca da,trimit pe peste tot :rofl:

Please email for postage price for delivery to the Scottish Highlands, outside mainland UK and worldwide orders.

acum nu stiu daca acest "peste tot" ne include si pe noi :mrgreen:
 

mymo

Active Member
Daca e cineva care sa faca comanda,il pun eu pe Eu sa sune sa intrebe.Numai pentru mine nu m-am agitat.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am eu tot ce trebuie pentru comanda dar vreau sa stiu si cam cit (desi imi imaginez :( ) ar fi de mari......
1 liter .......cam micute dar......la pretul ala ce oi vrea si eu?
Daca totul decurge bine vreau si eu ........multiplu de 4 :oops:
 

mymo

Active Member
Si eu zic ca-s micute Gabiuto,sunt la ghiveci de 1l.Deci asta sa fie una dintre intrebarile pe care sa le puna furnizorului?
Haideti la "furnizori".
 

LauraT

Member
Frumoase mai sunt cameliile astea ,dar cam pretentioase(zic eu) :? Eu am omorat doua :cry: de-a lungul timpului
 
Sus