Starkl - garden

claude

Well-Known Member
Moderator
Roxana, din cate stiu eu nu au o reputatie buna la plante, preturi mari, plante pipernicite, unele mai mult moarte decat vii :? Mai gandeste-te, poate gasesti in alta parte ce vrei sa iei de la ei, chiar si la vreun garden center, in primavara, sau chiar acum, poate prinzi acum si ceva reduceri...macar vezi ce cumperi, cu astia nu stii niciodata :mrgreen:
 

Roxana Peled

Active Member
Transportul e 30 lei indiferent de numarul de plante, nu?
Daca suntem 2 e deja bine, cu 3 inseamna 10 lei de persoana... asta e tolerabil zic eu :D
Sa vedem daca mai ridica cineva degetelele...

Au plante pe care nu le-am mai vazut prin alte parti cum ar fi Stevia, planta dulce fara calorii. Au hortensii apetisante, niste garofite perene frumusele.
 

dancoman

Member
Roxana Peled a spus:
Transportul e 30 lei indiferent de numarul de plante, nu?
Daca suntem 2 e deja bine, cu 3 inseamna 10 lei de persoana... asta e tolerabil zic eu :D
Sa vedem daca mai ridica cineva degetelele...

Au plante pe care nu le-am mai vazut prin alte parti cum ar fi Stevia, planta dulce fara calorii. Au hortensii apetisante, niste garofite perene frumusele.
pentru mine in afara de trandafiri, restul sunt,,buruieni,,!!! :tavalit:
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl: deh, barbat!
Bine ca-ti plac trandafirii ca eu singurul barbat pe care il stiu pasionat de vreo planta e frate-meu care e indragostit de parthenocissus :| , daca tot e sa vorbim de buruieni. Vara trecuta eu nu stiam cum sa-l mai smulg pe al meu din curte iar el il stropea pe al lui saptamanal cu atonik :rofl:
Mergea mama de la unul la altul si zicea ca nu suntem nici unul sanatos.
 

anknic

Active Member
@Roxana, la primavara poate mai incerc eu sa butasesc stevia...parerea mea e ca la ei sunt plante f.scumpe si mici...acuma fiecare cu cati bani vrea sa bage in gradina...io una prefer sa bag bani in plante care sunt cat de cat acomodate cu contitii normale (aka altele decat plante pompate cu hormoni si ingrasaminte)

momemtan stevia mea e in plina inflorire...nici nu stiu cum sa ma comport cu ea acum :)
 

Roxana Peled

Active Member
Ce dragut!
Nici nu stiam ca si infloreste :D
Iti multumesc mult pentru oferta! Daca reusesti s-o butasesti as vrea un puiut te rog.
Nu era numai Stevia ce ma tenta la Starkl. Au niste hortensii paniculate albe si roze si una arbustiva alba care de exemplu la multe-plante erau mult mai scumpe si n-am luat. Imi plac tare mult si mi le-as dori chiar si micute. Le cresc eu :D
Am acum una cu flori verzi :| , e o bijuterie. O am de mai bine de o luna si e inca inflorita, nu mai spun ca atunci cand a fost la apogeu a parfumat toata curtea de-ti venea sa te arunci direct in tufa :indragostit:
 

Roxana Peled

Active Member
claude a spus:
Roxana, din cate stiu eu nu au o reputatie buna la plante, preturi mari, plante pipernicite, unele mai mult moarte decat vii :? Mai gandeste-te, poate gasesti in alta parte ce vrei sa iei de la ei, chiar si la vreun garden center, in primavara, sau chiar acum, poate prinzi acum si ceva reduceri...macar vezi ce cumperi, cu astia nu stii niciodata :mrgreen:
Ia uite! Comentariul tau nu-l vazusem!
Deci asa, nu sunt seriosi.
Pacat, vroiam paniculatele :cry:
Dar ai dreptate, le gasesc eu prin alta parte daca am rabdare.
Pe cea cu flori verzi am cumparat-o de la Hornbach cu vreo 70-80 de lei si e ditamai tufoiu de peste 1m, plina de flori.
 

anette_b

Member
deci nu se face o comanda la ei. ca sa stiu si sa nu revin la topicul asta. intru mai rar ca am mult de invatat.
 

Roxana Peled

Active Member
Se pare ca nu pana la urma si oricum de ce sa intri tu pe topic. Te abonezi la el sau marchezi acolo ca vrei sa fi anuntata cand scrie cineva ceva si cand primesti mail doar dai un click sa vezi daca s-a razgandit cineva in legatura cu comanda si iesi.

Mult spor la invatat! :D
 

dancoman

Member
Roxana Peled a spus:
Se pare ca nu pana la urma si oricum de ce sa intri tu pe topic. Te abonezi la el sau marchezi acolo ca vrei sa fi anuntata cand scrie cineva ceva si cand primesti mail doar dai un click sa vezi daca s-a razgandit cineva in legatura cu comanda si iesi.

Mult spor la invatat! :D
pe mine m-ar fi interesat cativa trandafiri de la ei...
 

victoria222

Active Member
Dragi forumisti, ma ofer eu sa gestionez o comanda comuna de la Starkl dar numai si numai pentru trandafiri, exclus orice alta planta, ok? O sa fac un topic separat.
 
Sus