Streptocarpusi infloriti

D

dyayzh

Guest
Mai nepretentiosi???? 7 am omorat cu apa!! Si erau mari..cumparati superbi. offf...offff...eu nu mai incerc...admir..tanjesc dar nu mai sunt o criminala :cry:
 

Tina

Active Member
Si eu am decimat citiva, in timp :oops: :oops: .. dar macar astia fac flori.. spre deosebire de violete... care, la mine, nu vor neam !!! :x :x :x
 

adrianam

Well-Known Member
Mai, Tina, mai, ce ne faci!
Ca abia renuntasem la ei.... :rofl:

(Si eu am omorat doi pana acum... si am zis ca nu mai incerc.... :mrgreen: )
 

Tina

Active Member
Pe cuvint ca nu am nici un secret.. mai mult este "dragoste cu sila", eu ii vreau, ei nu ma vor.. :rofl: :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cine zicea ca nu mai pacatuieste?? :mrgreen:



Sa va spun si cine e de vina?
Pai Gabiuta si Tina. Cine altcineva? :)
Multumesc doamnelor. Adanc indatorata. :oops:
 
D

dyayzh

Guest
Si eu promisesem sa nu mai pacatuiesc...acuma astept sa-mi spui secretul cresterii lor :wink:

 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Amin!!! :rofl: Pacatele va sunt iertate :rugaciune:
.Sa va traiasca si sunt incintata ca va bucurati de frumusetea lor.Eu nu combat dar ii admir la voi :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Acum ca am fost iertate deja ne simtim mai bine. 8)

Dya pai eu am sa fac asa cum am spus deja:
- ghiveci Geli 10 cm
- pietricele de acvariu la baza
- pamant Composana cu perlit
- udare echilibrata
- lumina fara soare direct

Sa vedem ce iese.
 

angela draganoiu

Active Member
mai voi ma bagati in belele ............. sint atit de frumosi incit .............
sa nu dati cu rosii ca vreau si eu sa intreb ce inseamna udare echilibrata ?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Udare echilibrata adica las pamantul sa se usuce un pic intre 2 udari. Transplantarea n-am facut-o inca, vreau sa ma mai documentez ca sa nu dau rateuri.
 

Fleur

Active Member
Dupa radacinile care am vazut ca le au nu le trebuie ghiveci mare si doar pamant fertil si ingrasaminte. Eu i-am desfacut pe ai mei ca erau 2 rozete de frunze si nu i-a afectat cu nimic procedeul, ba din contra le-a dat boboci. Mi se par foarte usor de ingrijit.
 
Sus