Trandafiri bebe Iris

claude

Well-Known Member
Moderator
e minunat trandafirul asta! si nici nu-i capricios cu parfumul, cum sunt altii, care il elibereaza doar cand e soare! Si mai e si plina de energie...dintre cele de la sarbi a fost prima care a facut boboc. Tu o ai in plin soare? Nu se ard petalele in orele fierbinti? Oricum, cred doamna asta e pe cale sa devina una din favoritele mele! Astept sa vad la tine spectacolul infloririi ei!
 

bebe Iris

Active Member
Se cam parlesc in soare, cand este soarele foarte puternic, e si sensibil la patare neagra, dar parfumul este fenomenal! In plus se poate conduce extrem de bine pe bolta si face flori multe si mari, una langa alta. :D
 

elipopa

Active Member
felicitari Ramona! e minunat! abia astept pozicile cu cei 100 de boboci infloriti!! o sa fie o nebunie!
 

gabrielais

Active Member
Ramona, superba doamna asta! sper sa il gasim si noi in ofertele din toamna..ca-i o coada la el!!!... :wink: e tare frumos! felicitari! asteptam poze cu el in toata splendoarea
 

claude

Well-Known Member
Moderator
carmenushka a spus:
Asta e bun si pentru dulceata? Ca are toate calitatile, parfumat, infloritor, semi-catarator....superb! :D
Rose de Resht sa cumperi pentru dulceata. Am intrebat si eu acelasi lucru pe cineva care face dulceata si are ambii trandafiri, dar a spus ca nu e pt. dulceata, e chestie de parfum...Rose de Resht e diferit ca parfum


bebe Iris, multumesc, ma gandeam eu ca se parlesc, am observat fenomenul la mititelul meu si daca acum, in mai, s-a ars, e clar ca in august e mai nasol. Pacat, aia inseamna ca trebuie sa-l mut, l-am pus intr-o zona frecventata, sa-l am aproape, dar are soare de la 10 la 17, cand e cel mai cald :(
 

bebe Iris

Active Member
Da, e un pic prea cald pentru el...asa este si la mine cam de la 10 la 18...dar eu nu-l mai mut, ca este imens :D
 

alfa

Active Member
Eu sunt indragostita de acest trandafir inca de anul trecut, de cand l-am descoperit la tine Bebe!

Din pacate butasii de la tine nu s-au prins :( din vina mea :oops:
La toamna vreau si eu neaparat sa fac rost de unul!
 
Sus