Trandafiri degrade

ghia_don

Active Member
Nu stiu...eu le-am trimis mail din toamna si nu mi-au raspuns nici acum :cry: ..poti incerca si tu, poate esti mai norocoasa.. :D
 

cristinaf

Well-Known Member
ghia_don a spus:
Are spini ...inseamna ca va iesi ca in poza :? ..
Cred ca va inflori la fel ca trandafirul din pozele care se vad in link-ul postat la pagina anterioara.

anasstasia a spus:
Eu nu am idee daca al meu are spini. Insa am o banuiala ca are :roll:
Cand l-ai cumparat, ai facut-o pentru ca ti-au placut pozele de pe HMF, sau pentru ca ti-a placut poza de pe ambalaj?
 

geodezia

Well-Known Member
trandafiri

am prins in iarna in gard (in sfirsit) o revista de la Plante prin posta . acum nu eram hotarita sa comand au ba ,dar am comandat trandafirul Eddy Mitchel .. cam piperat 3 buc 129 ron dar cum ce nu face baba la fumrusete . si in sfirsit au sosit cam deschidratati dar ii pun o zi in apa le-am taiat radacinile sa dau drumul la vegetatie . intrebarea mea este daca sa ii pun pe toti 3 la un loc pentru a realiza o tufa mai spectaculoasa sau sa ii pun separat ? Daca are cineva acest trandafir si daca imi poate spune cum sa il plantez ii multumesc anticipat
 

bebe Iris

Active Member
Sa-ti traiasca si sa iasa ce trebuie...la pretul ala, ar fi cazul :D
Eu nu-l am, dar cred ca mai bine ii plantezi separat, pentru ca se vor face ei tufe, fiecare pe rand.
 

geodezia

Well-Known Member
trandafiri

pai insemneaza ca maine fac 3 gropi uf ... ma puserati la munca . multumesc mult de sfaturi asa este sunt scumpi dar sper sa fie ce scrie in reclama ca m-am saturat sa iau de pe la noi din piete si sa imi infloreasca numai roz in gradina ... sper sa am ce poza incepind cu mai . inca odata multumesc ..
 

geodezia

Well-Known Member
trandafiri

pai ii pastrez ca in primul rind sunt scumpi , in al doilea rind anul trecut am cumparat 5 osiria din care doar 3 s-au prins al 3 lea rind nu stiu daca si infloresc ce spun dinsii ca este si al 4-lea rind au lastarii sanatosi da pe virf au ramurile uscate si decit sa nu se prinda mai bine stau linistita . daca se vor prinde si vor fi ceace a fost in reclama dau cu placere butasi . da asa imi este rusine si decit sa imi zica cineva ca am inselat la pretul asta mai bine nu ca-s muiere batrina
 

elaelena

Member
geo, ma gandeam la un schimb...poate chiar cu mine, dar la toamna viitoare, sa se prinda mai intai ce am cumparat si eu :)
 

geodezia

Well-Known Member
trandafiri

nu e problema ca eu pun pentru mine cum dau lastarii cite 10 din fiecare la prins si oricum cite 5-6 tot se prind asa ca are balta peste ...
 
Sus